Євродепутати не бачать прогресу у Кокса і Квасневського

Четвер, 28 березня 2013, 11:11

Європарламентарі констатують відсутність прогресу у справах ув'язнених українських політиків, судові справи яких відстежує місія Кокса-Квасневського.

Про це йдеться в метеріалі Deutsche Welle.

"Я, звичайно, дуже розчарована тим, що очікувані та бажані результати цієї місії до нині відсутні", - наголосила в інтерв'ю DW голова франції Зелених у Європейському парламенті Ребекка Гармс.

Євродепутатка підкреслила, що Валерія Іващенка все ще не реабілітовано, "тоді як ситуація з Тимошенко та Луценком дотепер не покращилася, а погіршилася". Значно обтяжує роботу місії, на її думку, і позбавлення судом мандатів трьох депутатів Верховної Ради.

Водночас Гармс наголосила, що у роботі місії йдеться не лише про ув'язнених політиків, а й загалом про верховенство права в Україні.

Засмучена відсутністю прориву у справах Тимошенко й Луценка і представниця фракції Європейської народної партії у Європарламенті Ельжбета Катажина Лукачієвська, яка входить до делегації з парламентської співпраці "ЄС-Україна".

"Це показує, що у цій ситуації Україна має свою позицію і не дуже зважає на європейські чи польські суспільні думки", - каже вона.

Європарламент розпочав місію Кокса-Квасневського у червні 2012 року. У жовтні екс-президенти представили до уваги лідерів фракцій Європарламенту проміжний звіт за результатами свого перебування в Україні. Олександр Квасневський тоді розповів про певні успіхи місії, які полягали в тому, що Тимошенко перевели з колонії до лікарні, а Іващенко отримав умовний термін.

"Тоді були сподівання, що за допомоги місії вдасться більш-менш швидко вирішити проблему Тимошенко і Луценко", - говорить голова Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

Політичний експерт зазначає, що з часом коло завдань місії розширили - окрім моніторингу судових справ проти екс-урядовців до її повноважень додали контроль над виконанням Україною "домашнього завдання" з євроінтеграції, від якого залежить доля угоди про асоціацію.

Загалом українські експерти у розмові з DW оцінювали роботу місію більш позитивно, проте закликали не очікувати від неї забагато. "На цьому етапі того, що можна досягнути, вони досягли", - вважає голова правління українсько-польської фундації ПАУСІ Тарас Возняк, вказуючи на "неофіційну" обіцянку Віктора Януковича звільнити Юрія Луценка, про яку повідомляли ЗМІ.

"Якщо буде звільнений хоча б Луценко, це вже буде вагомий результат цієї місії", - погоджується Володимир Фесенко.

Остаточний звіт про роботу місії в Україні, за словами голови представництва ЄС в Україні Яна Томбінського, має бути опубліковано у квітні. "Доповідь відіграватиме важливу роль з огляду на рішення, яке має ухвалити Євросоюз щодо підписання угоди про асоціацію", - зазначила у розмові з DW експертка берлінського Фонду науки і політики Сюзан Стюарт.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування