Міністр хоче натиснути на Росію "газовою" диверсифікацією

Четвер, 28 березня 2013, 17:47

Диверсифікація Україною поставок газу вплине на позицію Росії в переговорах щодо зниження ціни на російський газ.

Про це сказав міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький журналістам у Будапешті (Угорщина), передають "Українські новини".

"Розраховую, що так і повинно бути", - зазначив Ставицький, відповідаючи на питання про те, чи може диверсифікація поставок газу вплинути на україно-російські переговори щодо зниження ціни на газ.

За словами міністра, без урахування знижки російський газ для України зараз коштує 530 доларів за 1 тисячу кубометрів.

"Ми знаходимося в переговорах з російськими колегами, але хочу відзначити, що протягом березня ми практично не закупили газу з території Росії. Це в першу чергу тому, що не вирішено питання щодо цінової позиції", - підкреслив Ставицький.

Міністр додав, що Україна продовжує роботу над збільшенням обсягу диверсифікації поставок газу.

Він також повідомив, що Україна розглядає можливість поставок газу з Європи через споруджуваний СПГ-термінал в Хорватії.

"Ми розраховуємо на те, що найближчим часом будуть відпрацьовані нові 2 маршрути. Це маршрут TANAP - трубопровід, який пройде через Азербайджан до Центральної Європи, а також коридор ADRIA - це споруджуваний LNG-термінал в Хорватії в зв'язці його з системами Європи, а також наші ГТС", - розповів Ставицький.

Він зазначив, що дане питання є перспективним в найближчі 2-3 роки.

Як відомо, Україна планує закупити 7 мільярдів кубометрів газу з Європи в разі економічної доцільності.

powered by lun.ua