У Попова просять волонтерів допомогти в разі повені

Неділя, 31 березня 2013, 09:59

У разі можливої повені у столиці КМДА запрошує до співпраці волонтерів.

Про це заявив виконуючий обов’язки першого заступника голови КМДА Анатолій Голубченко під час телемарафону на телеканалі "Київ", повідомляє прес-служба КМДА.

"Від імені міської влади, киян і себе особисто дякую всім добровольцям, які у складні для Києва дні робили велику справу, і запрошую всіх небайдужих до співпраці. Зокрема, нам може знадобитись ваша посильна допомога у інформуванні громадян у разі надзвичайної ситуації, у виникненні будь-яких комунальних, екологічних та інших проблем у місті. Разом ми зможемо зробити набагато більше і оперативніше відреагувати", - сказав він.

Повідомляється також, що при київському штабі з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій працюватиме окрема група, яка налагоджуватиме контакти з волонтерами.

"Зважаючи на ймовірну повінь у столиці через різке танення великої кількості снігу, таке співробітництво буде надзвичайно корисним та необхідним. Хоча й фахівці заспокоюють: повені у Києві очікувати не варто, однак столична міськадміністрація мобілізувала усі сили для попередження підтоплень та оперативної ліквідації їхніх наслідків. І тут може стати у нагоді допомога волонтерів", - повідомляє прес-служба КМДА.

На сайті також опубліковані поради киянам, як діяти при раптовій повені.

Зокрема, необхідно якнайшвидше зібрати предмети першої необхідності – документи, медичну аптечку, сірники (запальничка), хліб, питну воду – і зайняти найближче безпечне підвищене місце. Необхідно бути готовим до евакуації по воді, у тому числі за допомогою підручних плавзасобів.

Необхідно уважно прослухати інформацію і виконати всі вимоги паводкової комісії міського штабу з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

"Важливо відключити газ, електроенергію і воду. Тварин необхідно випустити з приміщень (якщо це приватний будинок). Надайте необхідну допомогу літнім людям та інвалідам у вашому будинку. Стрибати у воду можна тільки в разі крайньої необхідності, переохолодження може стати причиною смерті. Якщо небезпека опинитися у воді велика, то треба зняти важкий і незручний одяг та роззутися. Документи і цінності бажано помістити в поліетиленовий пакет і заховати в надійному місці", - радять фахівці.

powered by lun.ua