Весняна повінь в Україні майже завершилася – ДСНС

Неділя, 14 квітня 2013, 21:17

Весняна повінь в Україні, за винятком ряду регіонів, вже завершилася.

Про це заявив директор департаменту реагування на надзвичайні ситуації Держслужби з надзвичайних ситуацій Григорій Марченко на брифінгу в неділю в Києві, передає Інтерфакс-Україна.

"Коли пройдуть опади, які зараз мають місце на території України, то з завтрашнього дня можна вважати, що крім Волинської, Рівненської, Сумської, Чернігівської, Київської та Одеської областей, в решті регіонів України повінь вже завершилася. Якщо будуть інші події, пов'язані з підтопленням, то це вже будуть паводки, які прямого зв'язку з повінню не мають", - сказав він.

За його словами, в даний час підтоплені 82 населених пункти: у Київській області - 50, у Волинській - 18, в Житомирській - 6, в Рівненській - 5, у Чернігівській і Львівській - по 1 населеному пункту. У цілому в них підтоплено 68 будинків. "В цілому ситуація контрольована, наші рятувальники перебувають у постійній готовності", - підкреслив Марченко.

Він також повідомив, що глава ДСНС Михайло Болотських прийняв рішення повернути в місця постійної дислокації частину сил і засобів з Луганської, Дніпропетровської, Миколаївської та Одеської областей, які виконували завдання на території Києва та Київської області.

При цьому в столиці та на Київщині ще залишилися підрозділп з Харківської, Донецької та Запорізької областей, 23 одиниці потужного насосного обладнання, які знаходяться в резерві на випадок ускладнення ситуації в Києві та інших сусідніх регіонах.

У свою чергу заступник директора Укргідрометцентру Анатолій Прокопенко зазначив, що триває весняне водопілля на великих річках України - на верхньому Дніпрі, Прип'яті, Десні - з добовим зростанням рівнів води на 15-30 см.

Зростає рівень води в притоках Прип'яті, Західного Бугу, на річках басейну Десни, в нижніх течіях лівих приток Дніпра. Завершилося формування піків повені на річках Житомирської та Київської областей.

Невеликий підйом рівнів води продовжується на українській ділянці Дунаю на 2-6 см за добу.

"У найближчі два дні збережеться перевищення небезпечної позначки біля міста Вилкове Одеської області, а також в результаті скидів з Дністровського водосховища у Біляївському районі Одеської області очікується продовження підняття рівнів води до небезпечних відміток, при яких вода виходить на автодорогу Одеса - Рені", - зазначив метеоролог.powered by lun.ua