Власенко вважає, що після рішення Євросуду Тимошенко мають випустити

Четвер, 25 квітня 2013, 12:47

Захист Юлії Тимошенко закликає владу відновити її права в повному обсязі в разі рішення Європейського суду з прав людини у справі екс-прем’єра на її користь.

Захисник екс-прем’єра Сергій Власенко на прес-конференції висловив думку, що українська влада обмежиться лише матеріальною компенсацією навіть у разі визнання Європейським судом незаконності її арешту.

Він нагадав, що в Європейській конвенції з прав людини прописано, що країна сама має визначити заходи для відновлення прав позивача.

Однак в українському законодавстві прописано, що крім виплати відшкодування вживаються додаткові заходи щодо відновлення юридичного статусу позивача – а тобто в разі визнання арешту та утримання під вартою незаконними Тимошенко мали б відпустити.

"Однак Європейська конвенція готувалася, виходячи з презумпції добросовісності суду та правоохоронних органів. Європа просто не знала, що є така Україна. Ми не знаємо, яким буде рішення, але переконані, що в разі, якщо воно буде позитивним (для Тимошенко), вони (у владі) будуть розказувати, що виплатять компенсації і на тому кінець", - заявив Власенко.

"Я вважаю, що після рішення суду українська влада зобов’язана випустити Тимошенко", - сказав він, водночас, маючи на увазі відновлення прав позивача.

Власенко нагадав, що у скарзі йдеться про визнання незаконним арешту та утримання Тимошенко під вартою до завершення судового процесу, і "єдиною мотивацією було політичне переслідування", а також про визнання тортурами поводження з нею у в’язниці.

"На сьогоднішній день українська влада має всі важелі, щоб виконати рішення (Євросуду). Окрім того, нам хотілося б знати, хто з відповідальних за незаконний арешт та утримання Тимошенко буде покараний українською владою", - сказав Власенко.

Він уточнив, що, насамперед, ідеться про заступників генпрокурора Рената Кузьміна та Лілію Фролову, а також про суддю Родіона Кіреєва.

Як відомо, Євросуд з прав людини оприлюднить рішення у справі Тимошенко проти України у вівторок 30 квітня.

"Українська правда"powered by lun.ua