Євродепутат: "Наша головна мета – свобода Тимошенко"

Вівторок, 30 квітня 2013, 10:41

Голова фракції Зелених у Європарламенті Ребекка Гармс заявляє, що без зрушень у правовій сфері в Україні представники Євросоюзу не підпишуть угоду про асоціацію.

Про це вона заявила в інтерв’ю "Deutsche Welle".

"Щоб отримати можливість підписати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом, Україні необхідно буде провести деякі зміни. У ЄС – а під ним я маю на увазі і уряди країн-членів, і комісара Штефана Фюле, і Європарламент – не задоволені станом правової держави в Україні. І ми не погодимося на підписання угоди, доки у цій сфері не відбудуться якісь зрушення", - заявила Гармс.

Вона також сказала, що звільнення Юрія Луценка стало "радісною несподіванкою" для європейців, "однак цим проблеми із переслідуванням політичних опонентів та вибірковим правосуддям не розв'язано".

"Європарламент хоче звільнення пані Тимошенко. Ми раді, що режим перебування у тюремній лікарні полегшено, що за нею вже немає постійного відеоспостереження. Проте нашою головною метою є свобода пані Тимошенко", - заявила депутат Європарламенту.

Гармс наголосила, що крім гучних випадків вибіркового правосуддя є й інші "нечесні" судові процеси – наприклад, опозиційні політики комунального рівня "раптом опиняються на лаві підсудних за корупцію" у той час, коли "корупцію в Україні ми бачимо скрізь".

"Очевидно, закон в Україні належить лише владі. Відсутність правової держави завдає удару не лише по відомих представниках колишньої влади, але і по менш відомих людях", - сказала Гармс.

"Нас турбує, що неналежним чином працює парламент. Було вже три випадки позбавлення народних депутатів їхніх мандатів. Сергій Власенко – лише один з них. Із жодним з цих випадків ми не погоджуємося", - сказала євродепутат.

"Ключовою передумовою для підписання та набуття чинності угоди про асоціацію є у тому числі парламент, який функціонує і у якому права опозиції захищені", - наголосила Гармс.

На її думку, президент Віктор Янукович має "дуже багато влади".

"І, на мою думку, у тих справах, про які ми весь час говоримо, він справді має величезну відповідальність. Якщо він дійсно хоче угоду про асоціацію і хоче продовжити проводити політику відкритості стосовно Європейського Союзу, тоді сигнал, який він дав звільненням Юрія Луценка, не повинен бути останнім", - заявила Гармс.

"Я бажаю, щоб Тимошенко отримала свободу. Я бачила її в ув’язненні. І дуже б хотіла, щоб вона одужала", - зазналася вона.

"Випадки вибіркового правосуддя повинні бути усунені... Українська влада формує державу за своєю подобою, використовуючи вплив на правосуддя. Це є неприйнятним з європейського погляду", - заявила Гармс.

"Всі ми хочемо, щоб у Вільнюсі все відбулось успішно. Але для цього успіху існують передумови. Пет Кокс та Александр Квасневський можуть і надалі прокладати дорогу туди. Проте їм, як і у справі Луценка, знадобиться реакція української сторони", - додала вона.powered by lun.ua