Нова Верховна Рада встигла наплодити 40 міжфракційних об'єднань

Субота, 11 травня 2013, 16:23

Лише за чотири місяці роботи Верховної Ради 7 скликання народні депутати встигли створити 40 міжфракційних об’єднань.

У той же час Рада попереднього скликання за п’ять років роботи створила лише 15 об’єднань, повідомляє Тиждень.ua з посиланням на апарат парламенту.

Рада 7 скликання успадкувала лише чотири міжфракційні об’єднання попереднього скликання, а саме: "На підтримку Канонічної Православної Церкви України" (як і попереднього скликання, очолює Вадим Колесніченко), "Європейський вибір" (ним також вже друге скликання підряд опікується Анатолій Кінах), "Рівні можливості" (незмінно головує Ірина Геращенко), а також "З питань співробітництва з африканськими, азіатськими, латиноамериканськими країнами та їх економічними союзами".

"Рада VI скликання найбільше переймалась правовими проблемами (про що свідчать об’єднання "Контрабанді – СТОП", "Право вибору", "Закон і честь"), а також дорогами ("За безпеку дорожнього руху"), проблемою куріння ("За майбутнє України без куріння")", - пише видання

У нинішній Раді депутати переважно об’єднуються за територіальною ознакою. Так, у теперішньому парламенті створено 19 міжфракційних об’єднань, що лобіюють інтереси регіонів.

Деякі міжфракційні об’єднання спрямовані на захист певних категорій громадян. Наприклад,  "Ветерани Афганістану та Чорнобиля – за майбутнє", "За вітчизняних промисловців та підприємців – роботодавців України", "Депутатське об’єднання на захист прав національних меншин".

Проте деякі міжфракційні об’єднання мають доволі абстрактні чи декларативні назви. Наприклад, "За сприяння свободі сумління", "За Міжнаціональну Згоду і Громадянський Мир", "Рівні можливості" і "Рівноправ’я".powered by lun.ua