Кузьмін поскаржився, що США не дають допитати Лазаренка

7 переглядів
Четвер, 23 травня 2013, 09:05

Перший заступник генпрокурора Ренат Кузмін заявляє, що влада США не дає згоди на допит екс-прем'єра Павла Лазаренка в рамках розслідування справи Щербаня.

Про це він заявив в інтерв'ю газеті Сегодня.

"І Лазаренко, і Кириченко у свій час дали згоду на те, щоб бути допитаними українським слідством. Але Кириченко людина вільна, йому ніхто не може заборонити прийти в наше посольство й бути допитаним", - сказав Кузьмін.

"А Лазаренко дотепер у неволі. І допуск до нього — це добра воля американської влади. Поки такої доброї волі ми не спостерігаємо. Нам не дають його допитувати й не допитують, на наше прохання, самі. І в Україну не екстрадують… А тут його чекає рішення суду про взяття під варту",  - додав він.

При цьому він заявив, що допит свідка обвинувачення Петра Кириченка проводився відповідно до закону.

"Він (Кириченко) розповів, що Лазаренко й Тимошенко є організаторами й замовниками вбивства Євгена Щербаня, про свої контакти із цими людьми й про подробиці цього злочину. Його допитав суд у присутності адвокатів і журналістів, ця слідча дія була виконана відповідно до вимог нового КПК, старий КПК такої можливості не давав", - сказав Кузьмін.

"Допит проходив в українському суді, а не на території США, Кириченко відповідав на запитання телемостом. Але ми проявили коректність, американська влада була про цю слідчу дію вчасно сповіщена, усі питання з ними погодили дипломатичними каналами через наш МЗС", - додав він.

Він також підтвердив, що ГПУ запросила в Чехії допомога, "це пов'язане зі справою Щербаня, але допит Олександра Тимошенка не передбачається".

Він також знову повторив, що в справі "достатньо доказів винуватості Тимошенко й Лазаренка в здійсненні цього злочину".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua