"Регіонали" хочуть очолювати комітет зі співробітництва з ЄС одні - ЗМІ

П'ятниця, 24 травня 2013, 09:07

У фракції Партії регіонів вирішили домагатися призначення тільки свого голови комітету парламентської співпраці з Євросоюзом.

Про це пише в п'ятницю "Комерсант-Україна", посилаючись на свої джерела в Партії регіонів.

Як повідомлялося, в четвер "регіоналка" Ірина Бережна зірвала голосування за узгоджених раніше ПР і опозицією кандидатів у співголови комітету Петра Порошенка і Сергія Тігіпка.

У той же час, як пише видання, в четвер все ж було проголосоване питання про те, що у комітету буде два співголови.

Поки Бережна пішла з засідання, пообіцявши повернутися разом з Тігіпком, Порошенко запропонував затвердити принципове рішення, що у комітету буде два співголови.

"Представники ПР, не розібравшись в тому, що в ході першої частини засідання КПС пані Бережна була категорично проти такого голосування, проголосували "за". Констатувавши, що рішення прийнято 10 голосами (всього в КПС 16 осіб), Борис Тарасюк поставив на голосування питання обрання пана Порошенка співголовою ", - пише "Комерсант-Україна".

Після цього Герман залишила засідання, а Анатолій Кінах не проголосував "за" це рішення. Тимчасовий голова комітету Тарасюк констатував, що за кандидатуру Порошенка проголосувало вісім чоловік - опозиція і представник Компартії, а потрібно було дев'ять голосів.

Проте пізніше в секретаріаті комітету з євроінтеграції "Комерсанту" повідомили, що успішне обрання Порошенка зафіксовано документально - відсутній на засіданні Ростислав Павленко (УДАР) передав письмову заяву про його підтримку.

Сама Бережна в четвер увечері відмовилася коментувати подію, а також позицію фракції.

Як розповіло "Комерсанту" джерело в ПР, у фракції переважила точка зору про те, що керівництво КПС не можна ділити з опозицією і необхідно, всупереч попереднім домовленостям, домогтися призначення свого голови, однак незапланований розвиток подій на засіданні поставив представників ПР у глухий кут.

Дев'яти голосів, необхідних для скасування прийнятих у четвер рішень, у парламентської більшості немає.

"Якщо хочуть зривати євроінтеграцію - будь ласка, нехай тепер розпускають КПС, перерозподіляють квоти і призначають свого керівника. Але чи хочуть вони цього? У них усередині ПР конфлікт - між Бережною, Тігіпком і так далі", - заявив "Комерсанту" Порошенко.

"Ірина Бережна намагається зруйнувати досягнутий компроміс, оскільки вона не згодна з кандидатурою Сергія Тігіпка і хоче одноосібно очолити КПС", - упевнений Тарасюк.

Тим часом не всі представники ПР підтримують ідею ескалації конфлікту. "Якщо будемо тиснути і вимагати одноосібного керівництва, як на це подивляться в Брюсселі? Мені здається, що врешті-решт Сергій Тігіпко та Петро Порошенко будуть обрані співголовами", - поділилася з "Комерсантом" Ганна Герман.

powered by lun.ua