Томенко: Скорочення кількості областей знищить місцеве самоврядування

Понеділок, 27 травня 2013, 12:52

Депутат від "Батьківщини" Микола Томенко вважає, що можливе скорочення в рамках адмінреформи кількості областей в Україні призведе до ліквідації місцевого самоврядування.

Про це сказано в повідомленні прес-служби партії.

На думку Томенка, представники Партії регіонів прагнуть централізувати в руках невеликої кількості людей всю владу країни.

"Об’єднання областей у версії, де пропонується створити 8 нових адміністративно-територіальних одиниць, - призведе до знищення місцевого самоврядування та закріплення авторитарних тенденцій і відповідного політичного режиму", - вважає Томенко.

За його словами, складається враження, що Партія регіонів свідомо йде на те, щоб збудувати "державу навпаки".

"Необхідно розширювати фінансові можливості сільських, селищних та міських рад, думати про необхідність ліквідації районних та обласних адміністрацій, а не навпаки – сконцентровувати владу на рівні Києва чи певної кількості обласних центрів", - вважає Томенко.

"Щоправда, як жартують мої друзі, можливо, ідея скорочення областей пов’язана не з фінансовими, бюджетними чи політичними питаннями, а з тим, що для зайнятості вигідних посад на всій вертикалі обласних центрів бракує "донецьких", а тому кількість областей вирішили скоротити до восьми. За будь-яких обставин, ця ідея на сьогоднішній момент є шкідливою як для демократії, так і для місцевого самоврядування", - переконаний політик. 

Раніше нардеп від Партії регіонів Сергій Гриневецький заявив, що підтримує територіальну реформу, що передбачає 8 територіально-адміністративних утворень замість 24 областей.

Українська правдаpowered by lun.ua