У Росії пояснили: Україна до 2015 року статусу не матиме

Середа, 29 травня 2013, 15:49

Україна братиме участь у всіх форматах Євразійської економічної комісії та Вищої економічної ради, але статусу мати не буде.

Про це повідомив перший віце-прем'єр Ігор Шувалов журналістам по закінченні засідання ВЕЕС в Астані у середу, передає "Інтерфакс-Україна".

"Після підписання відповідного меморандуму Україна отримає можливість працювати в усіх форматах Євразійської економічної комісії та Вищої Євразійської економічної ради, тобто на наступну Вищу раду президент України буде запрошений", - сказав він.

Шувалов уточнив, що оскільки в МС не передбачений статус спостерігача, такий статус може виникнути у України тільки після підписання договору про створення Євразійського економічного союзу, яке заплановане 1 січня 2015 року.

За його словами, теоретично президенти країн, що входять до МС, можуть прийняти рішення про введення статусу спостерігача в Митному Союзі, однак, за його словами, це недоцільно.

"Якщо раптом буде ухвалено рішення президентами про введення статусу спостерігача в МС, нам потрібно буде тоді створити новий міждержавний договір або внести поправки в існуючий, які передбачать наділення деяких держав статусом спостерігача", - уточнив перший віце-прем'єр.

"Якщо такий договір буде підписаний і кодифікований, то це можна і щодо Митного Союзу. Це обговорювалося, але потреби в цьому ніякої немає, тому що нормативна база МС зараз трансформується", - сказав Шувалов.

Він зазначив, що в процесі кодифікації всіх документів братимуть участь Україна і Киргизія.

"Ми в цій дискусії будемо намагатися виробляти універсальні правила, тому що, швидше за все, до цього Євразійського економічного союзу після його формування будуть приєднуватися і інші держави", - підкреслив перший віце-прем'єр РФ.

У свою чергу перший заступник міністра закордонних справ України Руслан Демченко повідомив, що "це абсолютно рамковий документ, який говорить про те, що ми почнемо підготовку з Євразійською комісією про юридичних засадах для нашого статусу спостерігача, не більше".

За його словами, зараз не йдеться про отримання статусу спостерігача, "зараз ми тільки створюємо умови, які з юридичної точки зору сформують цей статус, не більше".

У відповідь на уточнююче питання про те, чи означає це, що за результатами Україна не отримає цей статус, Демченко сказав: "Давайте почекаємо завершення зустрічі".

Як відомо, раніше президент Віктор Янукович заявив, що меморандум про отримання Україною статусу спостерігача в Митному союзі буде підписаний 31 травня в Білорусі.powered by lun.ua