В Україні є ряд проблем у правовій сфері - президент Литви

Четвер, 13 червня 2013, 11:34

Президент Литви Даля Грібаускайте вважає, що одна людина не може бути гальмом інтеграції України в ЄС, але справа Юлії Тимошенко може символізувати більш широкі процеси, що відбуваються в країні.

Про це вона заявила в четвер BNS по телефону із столиці Словаччини, де проходить зустріч глав країн Центральної Європи, передає "Інтерфакс-Україна".

"Я розумію, що одна людина не повинна бути гальмом (інтеграції в ЄС - BNS), але якщо ця людина і її справа символізує певний процес у країні, а деякі держави і бачать цю справу так, то це зовсім інша проблема", - сказала вона.

За її словами, на цій зустрічі глав країн вона має намір провести "підготовчі бесіди" і почати справи для вільнюського саміту, який відбудеться в листопаді".

"... Я намагаюся об'єднати фронт, як я це сама називаю, або спільну групу країн, які дійсно підтримують прагнення України, щоб у Вільнюсі було якомога більше країн, які готові підтримати перспективу підписання договору про асоціативне членство України в ЄС", - сказала президент.

"Звичайно, ми нагадуємо Україні, що одностороннього руху немає, необхідно, щоб і Україна далі прагнула і поспішала з реалізацією правових реформ і забезпечила права людини", - сказала Грібаускайте.

За її словами, "ці учасники, які сьогодні знаходяться в Братиславі і пан Герман Ван Ромей, президент Ради ЄС - ми все ясно усвідомлюємо і наші думки з перспективам України в ЄС у великій мірі співпадають".

Як відомо, саміт Східного партнерства ЄС відбудеться у Вільнюсі 28-29 листопада.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування