Незадоволених вітчизняною медициною стало вдвічі більше

Неділя, 16 червня 2013, 17:23

Переважна більшість жителів країни - 87% - в цілому не задоволені якістю медобслуговування.

Про це пише ZN.UA з посиланням на дані соцопитування агентства IFAK

При цьому 32% українців висловили повну незадоволеність якістю державного медичного обслуговування і більше половини жителів країни (55%) стверджують, що швидше не задоволені якістю надання послуг охорони здоров'я.

У цілому задоволені рівнем держмедицини тільки 13% українців, ще 12% - скоріше задоволені. Повну задоволеність медобслуговуванням висловив тільки 1% опитаних.

"Частка тих, хто в цілому задоволений рівнем медицини в порівнянні з результатами дослідження 2011 року значно скоротилася. Тоді задоволені були 34% українців (32% скоріше задоволені і 2% повністю задоволені)", - зазначають автори дослідження.

При цьому не задоволені рівнем медицини у 2011 році були 66% жителів України, з них - 15% повністю не задоволені і 51% скоріше не задоволені.

Разом з тим 47% опитаних вважають, що рівень професійної підготовки та кваліфікація лікарів в Україні в цілому нижче, ніж у лікарів у провідних світових країнах.

Тільки 7% українців вважають, що кваліфікація вітчизняних медиків у цілому вище, а 28% переконані, що професіоналізм українських лікарів нічим не відрізняється від зарубіжних фахівців.

Також 75% українців вважають, що в цілому в Україні використовується устаткування більш низького рівня і якості, ніж у більшості провідних світових країн. 8% українців дотримуються протилежної думки.

При цьому на Південно-сході України 80% опитаних згодні з твердженням про низький рівень та якість українського обладнання (на заході і в центральних регіонах - 68%).

Дослідження проводилося з 26 квітня по 22 травня, було опитано 1000 респондентів у віці від 18 до 60 років. Похибка вибірки становить 3,2%

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування