Росія знову лякає "швидким" газопроводом в обхід України

Четвер, 20 червня 2013, 14:21

Реалізувати проект газопроводу "Ямал-Європа-2" на території Білорусі в обхід України можна в дуже короткі терміни.

Про це повідомили в управлінні інформації "Газпрому" за підсумками зустрічі глави компанії Олексія Міллера і першого заступника прем'єр-міністра Республіки Білорусь Володимира Семашка в рамках Петербурзького міжнародного економічного форуму, передає УНІАН.

"Окрему увагу сторони приділили перспективному проекту "Ямал-Європа-2"... Для реалізації першого етапу проекту на території Білорусі буде потрібна тільки реконструкція і модернізація газотранспортних потужностей, що можна зробити в дуже короткі терміни", - йдеться в повідомленні.

Раніше посол РФ в Білорусі Олександр Суріков заявив, що остаточно питання про будівництво другої гілки газопроводу "Ямал-Європа" буде вирішено в листопаді 2013 року, а поки проводиться підготовка ТЕО і бізнес-плану проекту.

3 квітня 2013 року президент Росії Володимир Путін доручив "Газпрому" опрацювати питання будівництва в обхід України газопроводу "Ямал-Європа-2" через Білорусь.

Через Ямальський газопровід, що проходить через територію Білорусі та Польщі до Німеччини, росіяни щорічно можуть поставляти близько 33 мільярдів кубометрів газу.

powered by lun.ua