У Криму віце-прем'єр виграв суд у журналістів. Йому збирають копійки

Четвер, 20 червня 2013, 16:04

Суд частково задовольнив позов першого віце-прем’єра Криму Павла Бурлакова до сайту "Аргументи тижня – Крим" і його співробітниці Ганни Андрієвської.

Відповідне рішення прийняв 19 червня Центральний райсуд Сімферополя, повідомляє "Радіо "Свобода".

Як відомо, Бурлаков подав у листопаді 2012 року скаргу в прокуратуру за фактом розголошення його особистих даних.

Окрім виплати моральної шкоди і компенсації судових витрат, журналісти, за рішенням суду, мусять видалити публікацію "Гуртожиток як пристанище для кримських VIPів. Історія Павла Бурлакова", що вийшла у листопаді минулого року.

У публікації йшла мова про те, що посадовець зареєструвався у відомчому гуртожитку в селищі Комсомольське під Сімферополем, отримав там кімнату, але не проживає у ній.

Віце-прем’єр розцінив це як втручання в особисте життя і розкриття приватної інформації, а тому звернувся до правоохоронних органів і суду.

За словами головного редактора інтернет-видання Заїра Акадирова, захист журналістів збирається оскаржити рішення суду.

У Сімферополі журналісти і громадські активісти розпочали акцію "Дай Бурлакову по п’ятаку", яку організували на захист інтернет-видання і його співробітниці Андрієвської.

У рамках акції, яка спершу почалася в соціальних мережах, проходить збір коштів для відшкодування 3 тисяч гривень моральної шкоди і майже 600 гривень судових витрат Бурлакову.

За даними ініціаторів акції, їм необхідно зібрати 60 тисяч 5-копійчаних монет вагою 258 кілограмів. Журналісти збираються вручити їх посадовцю особисто.

У прес-службі кримського уряду повідомили, що Бурлаков перебуває у короткій відпустці.powered by lun.ua