У Азарова хочуть штрафувати вантажівки, які не берегтимуть дороги

Середа, 26 червня 2013, 19:57

Кабмін схвалив постанову, яка передбачає посилення санкцій для вантажоперевізників, які не дотримуються вагових та габаритних параметрів автотранспортних засобів.

Відповідний документ уряд ухвалив 26 червня.

Як зазначив міністр інфрастркуктури Володимир Козак, якщо перевищення вагових та габаритних характеристик транспортного засобу складає від 2% до 10% плата за проїзд по маршруту для автоперевізника буде подвійною, від 10% до 40% - потрійною, від 40% і більше – у п’ятикратному розмірі.

"Розрахунок плати за проїзд здійснюється за пройдену частину маршруту по Україні або частину, яку автоперевізник планує проїхати без оформлення відповідного дозволу, при перевищенні хоча б одного вагового або габаритного параметру", - сказав він.

Козак повідомив, що 25 червня він провів нараду щодо посилення габаритно-вагового контролю в Одеському, Миколаївському, Іллічівському, Маріупольському, Скадовському, Євпаторійському морських торговельних портах.

"У кожному порту будуть створені пункти контролю Укртрансінспекції. До перевізників-порушників застосовуватимуться штрафні санкції. Але санкції щодо порушників режиму вагових норм мають застосовуватися спільно. Порти не повинні впускати та випускати зі своїх територій перевантажені великовагові транспортні засоби", - заявив він.

"А зі систематичними порушниками співпраця портів має припинятися до усунення порушень", - повідомив міністр.

Також, за його словами, схваленою постановою вводиться обмеження руху в денну пору доби при температурі повітря вище 28 градусів для транспортних засобів фактичною масою понад 24 тонни і навантаженням на вісь 7 тонн.

Це, на думку Козака, дозволить запобігти утворенню на дорожньому покритті зсувів, колій та інших деформацій.

"Адже, за попередніми розрахунками, сума збитків дорожньому господарству тільки за літній період при підвищеній температурі повітря складає близько 2 млрд. грн.", - зазначили у пресс-службі Кабміну.

Українська правдаpowered by lun.ua