ПАРЄ виключила з резолюції згадку про Україну та Тимошенко

5 переглядів
П'ятниця, 28 червня 2013, 14:35

ПАРЄ виключила з резолюції про розмежування політичної та кримінальної відповідальності згадки будь-якої конкретної країни.

Таким чином, з тексту зникли згадки про Україну і справи екс-прем'єра Юлії Тимошенко і екс-міністра Юрія Луценка, відзначає Інтерфакс-Україна.

За поправки, запропоновані комітетом з політичних питань і демократії, проголосувало у п'ятницю в Страсбурзі в ході літньої сесії ПАРЄ 79 депутатів з 86. Резолюція ж була підтримана одноголосно.

Раніше проектом резолюції, який підготував депутат від Нідерландів Пітер Омтзігт, пропонувалося встановити, що в справах Тимошенко і Луценка були порушені принципи розподілу кримінальної та політичної відповідальності, і закликати українську владу забезпечити ефективну незалежність судової влади.

Зокрема, повністю виключений наступний абзац: "Що стосується України, то кримінальні справи, порушені проти екс-прем'єра Юлії Тимошенко і колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка привели до різкої критики з боку міжнародного співтовариства. Асамблея глибоко стурбована зловживанням системою кримінального правосуддя країни для переслідування політичних опонентів. Асамблея вважає, що в обох випадках були порушені принципи розділення політичної та кримінальної відповідальності".

У ході минулого обговорення було висловлено пропозицію, що резолюція повинна носити загальний характер без згадки конкретних країн і імен, а конкретно взятим країнам повинні бути присвячені окремі доповіді.

Таким чином, проголосована резолюція спрямована на те, щоб гарантувати політикам захист від кримінального переслідування за політичні рішення.

"Парламентська Асамблея вважає, що демократія і верховенство права вимагають того, щоб політики були надійно захищені від кримінального переслідування за свої політичні рішення. Політичні рішення підлягають політичній відповідальності, остаточне ж рішення належить виборцям", - наголошується в резолюції.

Також повністю переписаний абзац, яким раніше пропонувалося закликати українську владу вжити конкретних заходів для забезпечення ефективної незалежності судової влади, зокрема, шляхом виконання відповідних рекомендацій Венеціанської комісії Ради Європи та якнайшвидшого виконання в повному обсязі відповідних рішень Європейського суду з прав людини. У проголосованій резолюції згадка про Україну повністю зникла.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua