Росія готує економічні санкції для України

Середа, 10 липня 2013, 08:54

Росія заради захисту своєї автомобільної промисловості готова застосувати до України економічні санкції.

Про це в середу пише газета Комерсант-Україна.

Підвищення мита, яке має намір ввести Митний союз, торкнуться українського шоколаду, цукру, флоат-скла, а також кам'яного вугілля.

Москва вже попередила про свої наміри світову організацію торгівлі, пояснивши ці дії прагненням компенсувати збиток у розмірі $36,1 млн від введення Україною спеціального мита на імпорт автомобілів.

Повідомлення про санкції Росія зареєструвала в раді по торгівлі товарами СОТ у понеділок.

У заяві, копію якого має видання, говориться, що збиток РФ, виходячи з даних зовнішньої торгівлі за 2012 рік, оцінений в $36,1 млн на рік. Для його компенсації запропоновано підвищити або ввести мита на ряд увезеної в РФ українській продукції. 

В Україні з 13 квітня діє трирічне спеціальне мито на імпорт легкових автомобілів з обсягом двигуна 1-1,5 л (6,46%) і 1,5-2,2 л (12,95%) при базовій ставці мита в 10%.

Цей крок викликав протести низки країн, зокрема ЄС, США і Японії. Заява Японії буде оприлюднена в ході засідання ради СОТ з торгівлі товарами, яке відбудеться 11 липня.

При цьому одна із країн-членів СОТ уже вирішила застосувати відповідні санкції. З 12 липня Туреччина одержить право ввести додаткове мито на імпорт із України волоських горіхів в 23%.

На відміну від Туреччини, яка відразу визначила можливу дату підвищення мит — через місяць після реєстрації своєї заяви в СОТ,- рішення російської влади ще потребує підтвердження Євразійської економічної комісії  -виконавчого органа Митного союзу.

Дії Росії стали несподіванкою для українських чиновників. "Я зараз перебуваю на переговорах у Москві, однак щодо цього рішення  з нами ніхто не радився. Будемо розбиратися",- заявив уповноважений з питань співробітництва із РФ  Валерій Мунтіян.powered by lun.ua