Сноуден погодився на умови Путіна – адвокат

Вівторок, 16 липня 2013, 19:28

Екс-співробітник ЦРУ Едвард Сноуден, який попросив притулок у Росії, обіцяв, що не завдаватиме своїми діями завдавати інтересам США.

Про це заявив "Інтерфаксу" з посиланням на свою розмову з ним адвокат Анатолій Кучерена.

"Я поставив йому пряме запитання - чи будете ви дотримуватися умов, які висунув вам для надання притулку президент Росії? На це він відповів: "Я буду виконувати цю умову", - сказав Кучерена.

Раніше глава російської держави заявив, що російська влада готова надати притулок втікачеві - співробітнику американських спецслужб - за умови, що він не буде своїми діями завдавати шкоди інтересам США.

Сноуден втік до Гонконга в травні 2013 року, після чого оприлюднив інформацію про секретні операції спецслужб США щодо стеження в Інтернеті. Після цього колишній співробітник ЦРУ попрямував до Москви, де і знаходиться з 23 червня по теперішній час в транзитній зоні аеропорту "Шереметьєво", звідки не може полетіти, оскільки його американський паспорт анульовано.

У США домагаються його видачі, щоб пред'явити йому звинувачення в оприлюдненні секретної інформації.

У вівторок стало відомо, що Сноуден звернувся з офіційним проханням до російської влади надати йому тимчасовий притулок. Про плани залишитися в Росії він повідомив минулої п'ятниці на зустрічі з правозахисниками в транзитній зоні аеропорту "Шереметьєво".

Глава ФМС Костянтин Ромодановський повідомив, що рішення з приводу надання притулку Сноудену ухвалять протягом трьох місяців.powered by lun.ua