Росіянин-фотограф, якому заборонили в’їзд до України, піде до суду

П'ятниця, 19 липня 2013, 08:57

Фотограф-фрілансер, громадянин Росії Юрій Барабаш, депортований з України 15 липня, планує оскаржити у суді рішення української сторони.

Про це він заявив у інтерв’ю "Радіо Свобода", додавши, що у п’ятницю, 19 липня, утретє збирається до консульства України у Москві.

"На цьому етапі я намагаюся своїми силами написати усі можливі звернення до СБУ, українського прикордонного відомства. Я сподіваюся отримати від них бодай якесь документальне підтвердження того, що мені заборонено в'їзд в Україну, тому що у мене немає офіційних підтверджень, що мені заборонено в’їжджати в Україну", - сказав Барабаш.

"Готую і передаю документи для юристів – мої друзі допомогли і знайшли адвоката, який моєю справою займатиметься. І, напевно, ми будемо іти до суду з усіма цими скаргами. Я не хочу все залишати просто так. Я можу відповісти за кожен свій крок, за кожну свою дію на території України", - заявив він.

Коментуючи заяву СБУ про те, що Барабашу заборонено в’їзд в Україну протягом 5 років "в інтересах забезпечення національної безпеки та охорони громадського порядку", росіянин сказав:

"Мені насправді складно це оцінювати, тому що я не зробив нічого, що тягне аж на таку заборону".

"Але якщо дивитися на тенденції, що ми спостерігаємо в Україні, то єдина моя думка – що влада зараз уже розуміє, що до 2015 року залишається не так і багато часу. Відтак, влада починає обмежувати активну діяльність у протестних середовищах. Це насамперед стосується Києва", - заявив Барабаш.

"Мені здається, мене депортували і заборонили в'їзд в Україну саме через те, що я маю багато друзів у цих колах і, просто можна обмежити мою діяльність на території України. Мені можна закрити в’їзд в Україну. І українська сторона скористалася цією можливістю", - вважає він.

Барабаш також зізнався, що його сім'я "дуже здивована" забороною в’їжджати в Україну.

"Чи не найбільше здивований мій дідусь, письменник і науковець, йому листи пишуть його знайомі науковці з України, питають, що трапилося, співчувають. Мама так само вельми здивована, у неї також багато знайомих в Україні. Сама вона пише для часопису "Український тиждень". Моя родина у певному розпачі, оскільки ніхто з нас не бачить жодних аргументів на користь цієї заборони!", - сказав він.powered by lun.ua
Усі новини...