Пшонка чекає від Захарченка та Якименка звіту до п'ятниці

Вівторок, 2 липня 2013, 19:25

Глави МВС та СБУ Віталій Захарченко та Олександр Якименко повинні прозвітувати про результати службових розслідувань до кінця тижня.

Про це заявив Генпрокурор Віктор Пшонка під час наради з керівництвом Міністерства внутрішніх справ та Служби безпеки України щодо подій у Врадіївці, де двох правоохоронців підозрюють у зґвалтуванні жінки.

"Окремо я вимагаю пояснень від ваших керівників структурних підрозділів, чому інформація про цей злочин стосовно 29-річної дівчини, не була у повному обсязі доведена до вашого відома, до відома керівництва прокуратури області одразу після того, як дані про нього вносилися до ЄРДР", - сказав він.

"Крім того, об’єктивного з’ясування потребує і той факт, що у спецповідомленнях із самого початку були відсутні згадки про зґвалтування дівчини. У разі якщо це халатність або ж умисні дії когось із ваших підлеглих, то за це має наступити і відповідальність", - підкреслив він.

Крім того, за його словами, слідчі органи Миколаївської області отримали вказівку щодо активізації слідства у кримінальних провадженнях минулих років щодо загибелі дівчат, які розслідуються у Врадіївському районі.

Як відомо, 27 червня до лікарні Врадіївки потрапила 29-річна Ірина Крашкова, яку було жорстоко зґвалтовано та побито. Ґвалтівниками виявилися два офіцери міліції – лейтенант Дмитро Поліщук та старший лейтенант Євген Дрижак, а також таксист Рябіненко.

Поліщук та Рябіненко затримані, а у Дрижака виявилося алібі: він на момент злочину чергував у райвідділі, про що нібито є відеодокази.

Поліщук є племінником прокурора Заводського району Миколаєва.

Дрижак є хрещеником керівника обласного управління МВС Валентина Парсенюка.

Голова МВС Віталій Захарченко уже відсторонив від посад начальника УМВС у Миколаївській області Валентина Парсенюка та керівника Врадіївського райвідділу міліції. Звільнено також прокурора Врадіївського району Миколаївської області Сергія Мочалка.

Українська правдаpowered by lun.ua