Українцю в Британії висунули три нові звинувачення у тероризмі

Вівторок, 23 липня 2013, 17:30

Павлові Лапшину з Дніпропетровська, якого затримали у Великій Британії, висунули ще три звинувачення за антитерористичним законодавством.

Про це повідомила поліція британського графства Західний Мідленд, предає "Радіо Свобода".

Окрім вбивства пенсіонера-мусульманина, його звинуватили у встановленні вибухових пристроїв біля мечеті Ашія у Волсоллі 21 червня, Центральної мечеті у Вулвергамптоні 28 червня і мечеті Канз-уль-Імам-Масджид у Тіптоні 12 липня.

На короткому слуханні у Вестмінстерському кримінальному суді першої інстанції в Лондоні підсудний тільки підтвердив своє ім’я і дату народження. Визнання чи невизнання вини на цьому етапі не передбачене.

У вівторок слідча група вирушила до України, щоб дізнатися більше про минуле 25-річного підсудного, йдеться в повідомленні.

У вівторок начальник відділу зв’язків з громадськістю Головного управління МВС у Дніпропетровській області Олексій Щербатов повідомив, що Лапшин, якого підозрюють в організації вибухів у Великій Британії, раніше притягувався до відповідальності за незаконне проведення дослідів з хімічними речовинами.  

Зокрема, у квартирі він проводив хімічні досліди, внаслідок чого вибухнула суміш. Студент тоді пояснив правоохоронцям, що проводив досліди з науковою метою.

У свою чергу куратор Лапшина у Дніпропетровській національній металургійній академій Віктор Ласкін стверджує, що Павло ніколи не брав участь в конфліктних ситуаціях і не висловлював екстремістських чи навіть націоналістичних ідейpowered by lun.ua