Мін'юст: Янукович нагородив Кирила законно

Понеділок, 29 липня 2013, 18:04

У Міністерстві юстиції запевняють, що укази президента про нагородження предстоятелів православних церков видані на основі та на виконання Конституції.

Про це заявили в прес-службі відомства, передає "Інтерфакс-Україна".

Там заявили, що Конституція відносить нагородження держнагородами до особистої компетенції президента (пункт 25 частини першої статті 106).

За інформацією відомства, Конституція також визначає, що державні нагороди встановлюються виключно законами України (пункт 5 частини другої статті 92).

"Відповідно до статті 5 закону "Про державні нагороди", державними нагородами можуть бути нагороджені як громадяни України, так і іноземці та особи без громадянства", - йдеться в роз'ясненні.

"Орденом князя Ярослава Мудрого І, ІІ, ІІІ, IV, V ступеня - видатні заслуги перед Україною в галузі зміцнення міжнародного авторитету України, за видатні благодійну, гуманістичну та громадську діяльність", - відзначають у відомстві.

"Орденом "За заслуги" І, ІІ, ІІІ ступеня - видатні заслуги у соціально-культурній, громадській та інших сферах суспільної діяльності. Нагородження державними нагородами провадиться указом президента", - підкреслюють у прес-службі.

Як відомо, в ЗМІ повідомлялося, що президент Янукович незаконно нагородив орденами патріарха Варфоломія і главу РПЦ Кирила.

Зокрема, 27 липня президент Віктор Янукович підписав указ № 393 про нагородження Вселенського патріарха Варфоломія I орденом Свободи - найвищою державною нагородою, яку може отримати іноземний громадянин.

Згідно з указом, патріарх нагороджений "за видатну церковну діяльність, спрямовану на піднесення авторитету православ'я у світі".powered by lun.ua