Магера пояснив, чому вибори можуть бути перед Новим роком

Субота, 10 серпня 2013, 08:53

Перевибори у проблемних округах можуть відбутися і наприкінці грудня, якщо на це в бюджеті з’являться кошти.

Про це сказав заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера в інтерв’ю "5 каналу", показаному в п’ятницю ввечері.

Так, ведучий зазначив, що в питанні "довиборів на одномандатних округах – тепер вже зрозуміло, що їх буде 7" обговорювалися і передсвяткові дати 22 чи 29 грудня.

Магера зазначив, що для проведення цих виборів потрібно ухвалити спеціальний закон – і якщо в першій частині вересня депутати його ухвалять, то провести перевибори у проблемних округах до Вільнюського саміту "цілком можливо".

Проте, за словами Магери, тут є два чинники: політичний – чи зможуть домовитися фракції щодо закону і виборів, і фінансовий, бо "в бюджеті на сьогодні жодної копійки не залишилося на проведення будь-яких парламентських виборів".

"Чому говорять про грудень дуже часто – в першу чергу говорять про бюджетний чинник. Справді, можливо, в кінці року з’являться кошти. Буває така ситуація, коли в кінці року нерозподіленими залишаються певні кошти і їх можна в терміновому випадку використати на якісь загальносуспільні потреби, зокрема на вибори", - пояснив він.

Магера погодився, що і 22 грудня, і 29 грудня є для виборів "не найкращою" датою, не оптимальною.

"Це напередодні свят, починаються канікули у людей, період відпусток… І щоб ми не зіткнулися з ситуацією, коли нікому працювати в виборчих комісіях. Очевидно, тут треба все ж таки прорахувати парламентським силам всі ці моменти, щоб вийти на якісь оптимальні строки", - сказав представник ЦВК.

"Українська правда"powered by lun.ua