Правозахисники попросили Януковича звільнити Юлю

13 переглядів
Четвер, 15 серпня 2013, 11:36

Представники кількох правозахисних організацій звернулися до президента Віктора Януковича зі зверненням щодо звільнення Юлії Тимошенко.

Про це йдеться у документі, направленому Януковичу, повідомляє прес-служба Батьківщини.

Документ підписали співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров, колишній політв‘язень та правозахисник Богдан Горинь, член Української Гельсінської групи з 1978 р., політв‘язень (1973-1977, 1979-1988 рр.), лауреат премії ім. Стуса Василь Овсієнко, в.о. голови Всеукраїнського товариства політв‘язнів та репресованих Український комітет "Гельсінкі-90" О.Шевченко, голова Всеукраїнського товариства "Меморіал" ім. В.Стуса Роман Круцик.

"Ми, представники правозахисних організацій, звертаємося до Вас з приводу ситуації, що склалася в Україні з приводу виконання рішень Європейського суду з прав людини, зокрема у справі Юлії Тимошенко, заява № 49872/11", - йдеться у зверненні.

Вони просять "невідкладно вжити всіх можливих заходів для виконання рішення Євросуду з прав людини у справі Юлії Тимошенко, що набуло чинності, та використати всі наявні повноваження Президента України, включно з помилуванням, для максимально повного відновлення незаконно порушених прав Юлії Тимошенко та її звільнення".

На їх думку, "справа Тимошенко" стала прикладом політично вмотивованого вибіркового правосуддя".

Правозахисники нагадали Януковичу, що світові лідери та керівники міжнародних інституцій неодноразово засуджували незаконне ув‘язнення Тимошенко та вимагають "припинити використання кримінального правосуддя для політичного переслідування".

На їх думку, "будь-які подальші затримки з виконанням цього рішення суттєво підриватимуть міжнародний імідж нашої держави та перешкоджатимуть підписанню Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом на Вільнюському саміті у листопаді 2013 року".

"Україна, як член Ради Європи, зобов’язана відреагувати на це рішення та довести міжнародним партнерам, що дотримується взятих зобов’язань", - йдеться у зверненні представників правозахисних організацій та політв‘язнів. 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua