Від Януковича вимагають випустити активістів, арештованих за Київраду

Субота, 17 серпня 2013, 17:47

Громадські активісти вимагають від президента Віктора Януковича звільнити активістів Єгора Соболєва, Ігоря Луценка та Олексія Германа.

Відповідне звернення було підписано учасниками акції протесту, яка пройшла в суботу біля спецприймальника для осіб, до яких застосовано адміністративний арешт, передає Інтерфакс-Україна.

"Ми вимагаємо звільнити наших колег Єгора Соболєва, Ігоря Луценка, Олексія Германа та інших політичних в'язнів, які опинилися за гратами під час вашого режиму", - йдеться у зверненні.

Як передає кореспондент агентства, спецприймальник в даний час пікетують близько 50 представників громадських організацій. Вони тримають розтяжки "Свободу політв'язням", "Сидять не ті", "Вийди на вулицю - захисти своє місто".

Учасники акції закликають поодиноких перехожих прийти 19 серпня до Київради, щоб висловити свій протест проти нелегітимної роботи представницького органу.

Як повідомив учасник ініціативи "Воля" Дмитро Гузей, у понеділок захисники мають намір подати апеляцію на рішення Шевченківського районного суду Києва, згідно з яким троє активістів опинилися в спецприймальнику.

"У понеділок подаємо апеляцію. Рішення Шевченківського райсуду було незаконним. Суд навмисне кваліфікував дії активістів як дуже грубе порушення, не пояснивши, чи в чому воно проявилося", - сказав Гузей журналістам.

Як розповіла агентству активістка, виконавчий директор Інституту масової інформації Вікторія Сюмар, Шевченківський райсуд розглядав справу активістів при зачинених дверях. За її словами, пройшло три закритих засідання суду, "на які зміг потрапити тільки один адвокат".

Відповідаючи на запитання, яка доля журналістки Тетяни Чорновіл, яку напередодні ввечері зняли з підвіконня в залі засідань Київради з висоти в 4 м, Сюмар сказала: "Почуває вона себе нормально".

Вона також повідомила, що Шевченківський райсуд не став розглядати справу Чорновіл, оскільки було вже пізно, і переніс розгляд на понеділок.powered by lun.ua