Погрози Росії на адресу України неприйнятні - речник єврокомісара

П'ятниця, 23 серпня 2013, 09:03

Посилення митних процедур з боку Росії щодо українських товарів непокоїть Єврокомісію.

Речник єврокомісара з питань торгівлі Джон Кленсі заявив DW, що "будь-які економічні погрози Росії, спрямовані проти України та пов'язані із можливим підписанням країною угоди про асоціацію із Євросоюзом, ЄС вважає неприйнятними".

"Глибока та всеохоплююча зона вільної торгівлі (DCFTA) із ЄС не заважатиме Україні розвивати конструктивні відносини з Митним союзом Росії, Казахстану та Білорусії", - сказав Кленсі.

Речник нагадав, що, незважаючи на численні спірні моменти у двосторонній торгівлі із Україною, спрощення умов експорту української продукції до ЄС реально можливе і відбувається, це стосується навіть "чутливих товарів".

Останній приклад – дозвіл на експорт українських яєць та м'яса птиці на європейський ринок.

"Через це у Євросоюзу викликають сумнів підстави для обмеження українського експорту з боку Росії", - зазначив Кленсі.

Щодо ймовірності підписання у листопаді угоди про асоціацію представник єврокомісара з питань торгівлі зауважив, що це відбудеться за умов "рішучих дій з боку України та досягнення нею відчутного прогресу" в виконанні базових пунктів, висловлених Радою міністрів закордонних справ ЄС у грудні 2012 року.

У Брюсселі обіцяють і далі уважно стежити за перебігом українсько-російської торговельної суперечки. Водночас закликають Україну зробити усе можливе для її врегулювання.

Раніше, 16 серпня, речник єврокомісара із питань торгівлі Кленсі закликав Україну та Росію якнайскоріше розв'язати конфлікт у відповідності з правилами та зобов'язаннями СОТ. Зокрема, країни мають забезпечити "дотримання принципу вільного обігу товарів та послуг".

Російські чиновники говорять, що в разі підписання Україною угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі із Євросоюзом можливе посилення митних процедур для українських товарів, що постачаються до Російської Федерації.

Тему українсько-російської суперечки розгляне на своєму екстреному засіданні 28 серпня комітет Європарламенту з закордонних справ, про що повідомив голова комітету Ельмар Брок.

Голова фракції соціалістів у Європарламенті, австрійський євродепутат Ганнес Свобода висловив стурбованість у зв'язку із торговельними санкціями РФ напередодні ймовірного укладання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

"Україна повинна мати право зміцнювати свої відносини з ЄС без будь-якого тиску зовні", - наголосив Свобода.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua