Ештон: Партнерство України і ЄС цілком досяжне і принесе вигоду

П'ятниця, 23 серпня 2013, 14:05

Високий представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Кетрін Ештон вважає, що партнерство з Євросоюзом "цілком досяжне" для України і принесе їй вигоду.

Про це йдеться в заяві Ештон до Дня незалежності України, розміщеній на сайті представництва Європейського Союзу в Україні.

"Цього року Європейський Союз та Україна мають безпрецедентну можливість здійснити великий стрибок у своїх відносинах, підписавши Угоду про асоціацію, яка також передбачатиме створення глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі", - заявила Ештон.

"Це партнерство цілком досяжне та принесе вигоду обом сторонам… Однак, воно зможе поліпшити щоденне життя 45 мільйонів українців тільки якщо інституції України здійснять додаткові зусилля з наближення до стандартів ЄС та до шанування наших спільних цінностей", - додала вона.

Представниця ЄС відзначила, що Україна "вже багато чого здійснила".

"Передусім вона зміцнила свою державність та свою присутність на міжнародній арені. Провівши з ЄС переговори щодо Угоди про асоціацію, вона створила прецедент для інших східних сусідів ЄС", - вважає Ештон.

"Україна також була першою країною зі східних сусідів ЄС, що взяла участь в антикризових операціях, які відбувалися під проводом ЄС. У своєму нинішньому статусі країни-голови ОБСЄ Україна має добрі позиції для прокладання містків між різними сторонами", - зазначила вона, нагадавши про придністровську проблему і "ключову роль України для транзиту газу до Європи".

За словами Ештон, "сьогодні Україна має величезний невикористаний потенціал".

"Громадяни України, як і громадяни ЄС, мають легітимні сподівання, що в їхній країні систематично застосовуватиметься верховенство права, що шануватимуться засадничі свободи, що в судах відбуватимуться справедливі процеси, що правоохоронні органи забезпечуватимуть захист громадян, що обрані представники народу нестимуть перед ним політичну відповідальність і що адекватні робочі місця гарантуватимуть гідне життя", - сказала вона.

"Думаю, тяжка праця та політична воля можуть ці сподівання зробити реальністю", - заявила представниця ЄС

Ештон наголосила, що модернізація вимагає відповідних законодавчих та інституційних рамок, а також стабільного застосування – і це може принести позитивні зміни українцям.

Вона запевнила, що виконання Угоди про асоціацію створить кращий бізнесовий та інвестиційний клімат в Україні, поліпшить якість та конкурентоздатність українських товарів, а зона вільної торгівлі "уможливить взаємні економічні здобутки".

А ЄС, за словами Ештон, вірний меті запровадити у належні строки безвізовий режим з Україною – але "для цього слід виконати умови для добре керованої та безпечної мобільності громадян, визначені в Плані дій із візової лібералізації"

Вона сподівається, що Україна виконає свої зобов’язання перед ЄС та стане більш передбачуваною.

powered by lun.ua