В активісток FEMEN узяли зразки голосу й відбитки пальців

Середа, 28 серпня 2013, 08:27

В активісток "FEMEN" Ганни Гуцол, Яни Жданової та Олександри Шевченко міліція узяла відбитки пальців і зразки голосу.

Про це їхній адвокат Ярослав Яценко повідомив газеті "Комерсант-Україна".

Необхідність зразка голосів у МВС пояснили тим, що телефонний дзвінок із повідомленням про мінування офісу FEMEN могли зробити самі активістки. 

Як відомо, напередодні співробітники міліції провели обшук у київському офісі жіночого руху FEMEN, у результаті чого там було виявлено пістолет і гранату. При цьому у МВС заявили, що на номер 102 надійшло повідомлення про те, що цей офіс замінований, – тому туди виїхали співробітники міліції й піротехніки.

У FEMEN із таким поясненням категорично не згодні.

"Міліції й спецслужбам чудово відомо, що сьогодні (у вівторок) був останній день нашого перебування в офісі, оскільки ми збиралися переїжджати в інше приміщення. Крім того, співробітники міліції одразу ж знайшли зброю – склалося враження, що вони заздалегідь знали, де її шукати, тож у нас не залишається сумнівів у тому, що все це нам підкинули", - прокоментувала Гуцол газеті.

"До того ж міліціонери знайшли зображення патріарха Кирила й президента Росії Володимира Путіна з мішенню на чолі – тепер нас намагаються звинуватити у спробі замаху на них", - додала вона.

Через ці події й напади на представниць руху раніше декілька відомих активісток FEMEN виїдуть за кордон.

"Ми вирішили, що активістки, які відомі міліції й СБУ, повинні покинути країну й жити в Європі, однак сам рух, безумовно, продовжить свою діяльність в Україні. Ніякими репресіями нас не залякати", - сказала Гуцол. 

Як повідомлялося, 27 серпня в єдиному реєстрі досудових розслідувань за підсумками обшуку в офісі FEMEN були зареєстровані матеріали за ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу ("незаконне виготовлення, переробка або ремонт вогнепальної зброї або вибухових пристроїв"; карається позбавленням волі на строк до 7 років). powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!