Німеччина бачить в Україні величезний ринковий шанс – екс-єврокомісар

Понеділок, 14 жовтня 2013, 12:13

Зацікавленість Україною в Німеччині значно збільшилась, і німецькі бізнес і уряд бачать у ній величезний ринковий шанс.

Про це заявив екс-єврокомісар, "батько розширення ЄС", Ґюнтер Фергойґен в інтерв'ю "Українській правді".

За його словами, останні десятиліття ставлення Німеччини до України залежало від стосунків її канцлерів з російськими президентами.

"Стосунки між Гельмутом Колем і Борисом Єльциним, а потім між Герхардом Шредером і Володимиром Путіним. В обидвох випадках питання "Яким ми хочемо бачити майбутнє України?" було підпорядковане питанню "Яким є російський інтерес?", - розповів Фергойґен.

"І ця політика все ще існує, не можна сказати що вона цілком залишилася в минулому. У всіх німецьких партіях є зловісна традиція, яка каже: важливе лише те, що відбувається в Берліні й Москві", - додав він.

Проте, за словами екс-єврокомісара, такий погляд на Україну змінився і вона стала об'єктом детальнішого розгляду завдяки Євро-2012 і ситуації з Тимошенко.

"Дуже на це вплинув чемпіонат Європи з футболу, який для України в цілому, думаю, не був нічим хорошим, - в усякому разі, з економічного погляду був катастрофою…Потім, звичайно, в Німеччині розгорнулася дуже широка дискусія з приводу випадку Тимошенко" – пояснив Фергойґен.

Ці дві проблемні для самої України ситуації стали приводом для того, що німецькі політичні еліти стали "готові сприймати Україну такою, якою вона дійсно є, а саме – незалежною від Москви".

Німецька економіка зараз побачила в Україні великий потенціал для розвитку і стимулюватиме німецький політикум співпрацювати з нею, вважає екс-єврокомісар.

"Зараз вона (економіка – ред.) бачить в Україні величезний ринковий шанс, великий потенціал розвитку, і тому німецька економіка зацікавлена, щоб німецька політика робила все можливе, аби відкрити Україні шлях в Європейський Союз", - пояснив він.

Як відомо, Німеччина є одним і ключових гравців ЄС і від її волі багато в чому залежатиме доля Угоди про асоціацію, яку Україна планує підписати з Євросоюзом у на саміті "Східного партнерства" у Вільнюсі 28-29 листопада.

Українська правдаpowered by lun.ua