Батьківщина: Помилувати Тимошенко можна без законів

Вівторок, 15 жовтня 2013, 13:40

Чинне законодавство дозволяє звільнити "незаконно ув’язнену Юлію Тимошенко" лише указом президента України, не ухвалюючи додаткових законів.

Про це заявили в партії "Батьківщина".

"Ми ще раз звертаємося до представників української влади, правлячої партії та експертного середовища. Ми просимо не жонглювати нормами чинного законодавства, оскільки воно насправді жодним чином не обмежує право президента здійснити акт помилування", - йдеться в заяві партії.

У "Батьківщині" нагадали, що обмежень щодо обставин і причин помилування в Конституції не міститься.

Процедура помилування регламентується Указом Президента № 902/2010 від 16 вересня 2010 року "Про Положення про порядок здійснення помилування".

"У п.6 вищезгаданого Указу йдеться про те, що "клопотання про помилування засуджених, які… не відбули половини призначеного їм строку покарання…можуть бути задоволені лише за наявності обставин, що потребують особливо гуманного ставлення", - навели текст документа у повідомленні.

"Жодна норма українського законодавства не обмежує право президента звільнити Тимошенко. Жодних інших обмежень, в тому числі щодо сплати будь-яких коштів, цей указ не містить", - підкреслили в партії.

Між тим депутат Сергій Міщенко, який ще в минулому скликанні вийшов з фракції Батьківщини, заявив, що ще в липні зареєстрував такий законопроект  про лікування Тимошенко 

"Три місяці тому я особисто зареєстрував проект закону про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу України (щодо забезпечення права засуджених на лікування за кордоном) реєстраційний номер 2453а від 02.07.2013. Однак провладна більшість відмовляється його ставити навіть в порядок денний",- наголосив Міщенко. 

"Партія регіонів настільки заплуталася у питанні Тимошенко, що вже не знає, що їй робити та як коментувати. Є зареєстрований проект закону про лікування, ставте в порядок денний і будемо голосувати",- зазначив Міщенко. powered by lun.ua