Посол: Звільнення Тимошенко – не вимога ЄС, а виконання Україною обіцянки

П'ятниця, 18 жовтня 2013, 09:35

Звільнення Юлії Тимошенко є не стільки вимогою Євросоюзу до України, скільки питанням відповідальності  України за власні рішення.

Про це Голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінський заявив в Одесі, на брифінгу, що передував зустрічі зі студентами в межах інформаційного проекту "Ідея Європи", передає Радіо Свобода.

Він нагадав, що такі зобов'язання були відбиті в спільній заяві після Саміту "Україна-ЄС" в лютому цього року.

Натомість поділитися подробицями зустрічі з ув’язненою екс-прем’єром дипломат відмовився, посилаючись на те, що зараз її питання перебуває в компетенції інших людей, до якої європосол не хоче втручатися.

"Місія Кокса Квасненського, які працювати до середини листопада, має мандат на те, аби знайти рішення по Юлії Тимошенко, таке яке  відповідає тим зобов’язанням, що їх Україна сама взяла на себе", – сказав він.
 
Томбінський зауважив, що в плані подолання вибіркового правосуддя – а це одна з головних умов Угоди про асоціацію – Україна вже зробила кілька кроків, звільнивши в грудні минулого року Юрія Луценка та Валерія Іващенка.

Поза тим, він заявив про небажання спекулювати на питанні про звільнення Тимошенко як неодмінній умові асоціації. powered by lun.ua