Молдова "обскакала" Україну в питанні безвізового режиму

П'ятниця, 18 жовтня 2013, 11:14

Молдова може одержати безвізовий режим уже в 2014 році, а в Україні ситуація дещо складніше.

Про це заявив Глава МЗС Литви Линас Линкявичюс в інтерв'ю газеті КоммерсантЪ

"Тут ( у питанні безвізового режиму) Україна має можливість перейти з першої фази так званого Плану дій по лібералізації візового режиму на другу. У Молдові, до речі, уже завершують цю другу фазу", - сказав він.

"Молдова ж може раніше одержати безвізовий режим, я особисто бачу таку перспективу. У Кишиневі дуже серйозно займаються цим питанням. Якщо все буде нормально, то вони вже на початку наступного року могли б одержати безвізовий режим", - додав він.

"Не з першого січня, звичайно. Але теоретично я бачу таку перспективу. Що ж стосується України, то там трошки складніше все йде, але йде", - сказав Линкявичюс.

Як відомо, План дій по лібералізації візового режиму був представлений Молдові в січні 2011 року

План дій щодо безвізового режиму був представлений Україні 22 листопада 2010 року.

Раніше представник України при ЄС Костянтин Єлисєєв заявив, що Україна вже не встигне перейти до другої фази Плану дій до Вільнюського саміту

"У Вільнюсі ми вже не встигнемо офіційно перейти до другої фази ПДВЛ, оскільки процедура вимагає часу. Але, оскільки я оптиміст, я сподіваюся, що на саміті буде прийняте і оголошене політичне рішення про те, що Україна завершила виконання першої фази", - висловив сподівання Єлисєєв.powered by lun.ua