У ВР зареєстрували закон від "регіонала"для лікування Тимошенко за кордоном

П'ятниця, 18 жовтня 2013, 15:40

У Верховній раді зареєстровано законопроект, який регулює лікування засуджених за кордоном і має бути розрахований на вирішення проблеми лікування Юлії тимошенко.

Автором законопроекту є член фракції Партії регіонів, соціаліст Микола Рудьковський.

Як повідомляє "Інтерфакс-Україна", згідно з порівняльною таблицею, у законопроекті пропонується, щоб рішення про лікування засудженого за кордоном, про продовження або припинення лікування засудженого за кордоном ухвалював суд на підставі висновків лікарської комісії.

До цієї комісії мають бути включені представники центрального органу виконавчої влади у сфері охорони здоров'я та центрального органу виконавчої влади у сфері виконання кримінальних покарань.

Медкомісія також ухвалює рішення щодо продовження або припинення такого лікування.

У постанові про лікування засудженого за кордоном суд зазначає: термін лікування та назву медичного закладу, умови та порядок переміщення засудженого до цього закладу, відповідальних за переміщення осіб, поручителів, які нестимуть відповідальність у разі неповернення засудженого. 

Законопроект також пропонує, щоб після закінчення терміну, визначеного судом для лікування за кордоном, засуджений повертався в Україну для продовження відбування покарання.

"Медична допомога та лікування за кордоном здійснюється за рахунок особистих грошових коштів засудженого або коштів рідних і близьких засудженого", - зазначено в документі.

Водночас голова Верховної ради Володимир Рибак висловив сподівання, що наступного пленарного тижня парламент розгляне проект закону, який стосуватиметься можливості лікування тяжкохворих засуджених за межами України.

"Думаю, наступного тижня якийсь варіант закону для засуджених, які тяжко хворіють, відбувають покарання, але вилікувати в Україні їх не можливо, буде поданий народними депутатами", - сказав він.

Рибак додав, "цей закон має бути таким, аби засуджені не уникали покарання, бо лікування - це не помилування".

Він наголосив, що цей закон потрібно писати не під одну персону, а стосовно такої категорії хворих засуджених, "хоча багато таких людей і не буде".

Керівник парламенту висловив переконання, що пошук компромісного рішення має відбутися в межах конституційних повноважень Верховної Ради та з урахуванням нинішніх політичних реалій.  

Як відомо, раніше ЗМІ з посиланням на "регіонала" Володимира Олійника повідомили, що влада вже підготувала законопроект, який дозволить екс-прем'єру Юлії Тимошенко виїхати на лікування в Німеччину.

Через кілька годин прес-служба Партії регіонів поширила заяву Олійника, в якій він наголосив, що такого не говорив.

Днями Рудьковський був обраний головой СПУ. Говорили, що він може вийти з фракції ПР, однак поки він залишається членом цієї провладної фракції.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування