Парламентська більшість втрачає підтримку виборців

Понеділок, 21 жовтня 2013, 11:57

Якби вибори до Верховної Ради відбувалися на початку жовтня 2013 року, то до парламенту потрапили б ті самі партії.

Про це свідчать дані опитувань, проведених соціологічною групою "Рейтинг".

Згідно з результатами, 23% тих, хто взяв би участь у виборах, проголосували б за Партію регіонів, 22% - за "Батьківщину", 18% - за "УДАР", 9% - за Комуністичну партію, 7% - за "Свободу".

Ще близько 6% виборців підтримали б інші партії, не визначилися з вибором - 14%.

Для коректного порівняння показників партій з результатами виборів, було проведено перерозподіл "невизначених".

У результаті, як порахували соціологи, якби вибори пройшли на початку жовтня 2013 року, то Партія регіонів отримала б 27% голосів, "Батьківщина" - 26%, "УДАР" - 21%, КПУ - 10%, Свобода - 9%. Інші партії - близько 7 %.

Отже, в порівнянні з результатами парламентських виборів сукупна підтримка опозиційних партій ("Батьківщини", "УДАРу" та "Свободи") збільшилася з 50% до 56%.

При цьому сукупна підтримка партій, які формують більшість у парламенті (Партії регіонів і КПУ), зменшилася з 43% до 37%.

Партія регіонів залишається одноосібним лідером симпатій на Донбасі, Півдні та Сході країни.

У свою чергу "Батьківщина" лідирує на Заході, в Центрі та на Півночі. "УДАР" обігнав "Батьківщину" на Сході і "Свободу" - на Заході.

"Свобода" і далі має високу підтримку на Заході. КПУ підтримує майже кожен шостий виборець на Донбасі, Півдні та Сході країни.

Найбільше "невизначених" - на Донбасі (25%).

Якби в жовтні пройшли вибори президента, то в другому турі Віктор Янукович програв би всім опозиціонерам, крім Олега Тягнибока.powered by lun.ua