Піскун хоче повернутися в Україну ближче до 2017 року - балотуватися

Середа, 23 жовтня 2013, 12:01

Колишній генеральний прокурор Святослав Піскун, який близько року тому виїхав за межі України, має намір балотуватися до парламенту в 2017 році.

Про це він розповів у інтерв'ю виданню "ЛІГАБізнесІнформ".

Свою "тимчасову еміграцію " Піскун пояснює прагненням "подивитися світ" і бажанням "не дратувати "українське правосуддя" своєю присутністю".

"Після закінчення виборчої компанії восени 2012 року, я був трохи розчарований. Такого грубого порушення законів і прав виборців, цинічного підкупу і фальсифікації виборів я в своєму житті ще не зустрічав... Хотілося змінити картинку, помандрувати, побачитися зі старими друзями", каже екс-генпрокурор.

За словами Піскуна, його також намагалися залякати, стверджуючи, що якщо Тимошенко буде засуджена, то у нього будуть проблеми аж до порушення кримінальної справи.

"Була ще одна причина. Деякі посадові особи почали заявляти про те, що якщо Юлії Тимошенко буде винесено вирок у справі ЄЕСУ, то це торкнеться і Піскуна. Оскільки будучи на посаді генпрокурора Піскун погодився на закриття цієї кримінальної справи. Чого мені було очікувати в Україні?", - каже він.

Екс-генпрокурор нагадав, що "рішення про припинення справи (у 2005 році проти Тимошенко), прийняте ГПУ, підтвердив Верховний Суд на спільному засіданні двох палат - кримінальної та військової".

"Нинішню справу щодо ЄЕСУ, яка зараз розслідується, порушив нинішній генпрокурор вже після закриття минулої. За нововиявленими обставинами", - каже Піскун.

На цей момент, проживаючи у Франції, Піскун, за його словами, займається створенням фонду, який працюватиме над ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС. В Україну повертатися він поки не збирається:

"Поки ні. Може, ближче до 2017 року, до виборів. Буду балотуватися", - повідомив екс-генпрокурор.powered by lun.ua