Рибак авансом поклав на опозицію відповідальність за зрив асоціації з ЄС

П'ятниця, 25 жовтня 2013, 12:49

Спікер Верховної Ради поскаржився європослам, що опозиція зробила Україну заручницею власних політичих інтересів.

Про це він сказав під час зустрічі з послами країн-членів ЄС.

Рибак нагадав, що протягом другої-третьої сесії Рада розглянула й прийняла 15 законів для удосконалення чинного законодавства, які Європа вважала паритетними. Зокрема - щодо посилення гарантій суддів, стосовно реалізації антикорупційної політики, про повторні вибори в 5 проблемних округах та інші.

До саміту у Вільнюсі залишилося ще три вагомі питання: закон про прокуратуру, створення державного бюро розслідування та зміни до виборчого законодавства, - нагадав Рибак.

Спікер упевнений, що відповідні рішення будуть прийняті до саміту в найближчі тижні.

Рибак також поінформував про те, що у ВР зареєстровані 3 законопроекти щодо вирішення долі Юлії Тимошенко, а голосування щодо них відбуватиметься наступного пленарного тижня.

"Ситуація із зареєстрованими законопроектами залишається невизначеною та нагадує сюжет класичного трилера", - каже спікер ВР.

За словами Рибака, президент України, уряд та парламент виконали величезний обсяг домашніх завдань, які відкривають можливості до підписання угоди про асоціацію між з ЄС".

"За таких умов блокування опозиційними силами виконання одного з принципових зобов'язань (щодо справи Тимошенко) перед європейською спільнотою можна розцінити як спробу перекласти відповідальність за зрив європейських прагнень українського народу на політичних опонентів", - вважає Рибак.

"Лідери опозиції фактично перетворюють державу з 45 мільйонним населенням на заручницю власних політичних інтересів і ставлять під загрозу можливість підписання угоди про асоціацію з ЄС", - каже голова ВР.

У свою чергу, лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк вважає, що подібні заяви Рибака свідчать про наміри президента Януковича не підписувати угоду про асоціацію з ЄС.

"Він (Янукович) розпочав гру "хто буде винен" у тому, що не звільнили Тимошенко і не підписали угоду", - каже Яценюк.

"Він не хоче звільняти Тимошенко і підписувати угоду і за останній тиждень це стало дуже видно", - заявив опозиціонер.

Українська правдаpowered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!