На виборах у Чехії до парламенту пройшли "ліві" та партія міліардера

13 переглядів
Субота, 26 жовтня 2013, 20:51

За попередніми підсумками позачергових виборів до нижньої палати чеського парламенту пройшли 7 партій і громадських рухів. 

Найбільше громадян проголосувало за Чеську соціал -демократичну партію , яка отримала 20,46 % голосів, повідомляє ИТАР ТАСС.

Несподіваним став результат нещодавно створеного мільярдером Андрієм Бабішем лівого громадського руху "Так" /"ANO"/ - друге місце  з 18,65 % голосів.

Комуністична партія Чехії і Моравії, якій соціологи пророкували друге місце, прийшла до фінішу третьою, набравши 14,9%.

Права партія "Традиції, відповідальність і процвітання 09 - ТОП-09" отримала 11,9% голосів. Правляча у Чехії в 2010-2013 роках права Громадянська демократична партія /ГДП/ опинилася лише на 5 місці – за неї проголосували 7,72% виборців. На виборах 2010 року ГДП завоювала голоси 20% виборців.

Громадський рух "Розквіт прямої демократії", заснований підприємцем Томіо Окамура незадовго до виборів, набрав 6,88% голосів. На сьомому місці з 6,77% виявився блок Християнсько-демократична унія- Чехословацька народна партія.

Інші 17 партій і громадських рухів, які брали участь у виборах, не змогли подолати необхідний 5% бар'єр.

Явка виборців склала трохи менше 60%.

Остаточні підсумки виборів, засновані на підрахунку паперових бюлетенів, будуть оголошені пізніше.

Вибори в Чехії пройшли у зв'язку з урядовою кризою, що виникла в червні після відставки уряду Петра Нечаса в результаті корупційного скандалу. Технічний уряд не отримав схвалення депутатів і також пішов у відставку. 20 серпня палата депутатів проголосувала за саморозпуск.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua