У Грузії стартували президентські вибори. Москва заздалегідь розповіла про "каруселі"

Неділя, 27 жовтня 2013, 08:43

О 8:00 ранку за місцевим часом у Грузії відкрилися виборчі дільниці: громадянам належить проголосувати за одного з 23 кандидатів на пост президента країни.

Голосування пройде на 3741 ділянці, з них 52 розташовані майже в 40 країнах світу, повідомляє "Інтерфакс". Через відсутність дипломатичних відносин виборчі дільниці не будуть відкриті в Росії.

У Грузії зареєстровано 3537719 виборців.

У виборчі бюлетені включені 23 кандидата. Проте один з них - Акакій Асатіані, колишній спікер парламенту, нині лідер партії "Союз традиціоналістів", зняв свою кандидатуру на користь екс-спікера парламенту, лідера партії "Демократичний рух - єдина Грузія" Ніно Бурджанадзе.

Вибори завершаться о 20:00 за місцевим часом.

Після інавгурації набудуть чинності зміни в законодавстві, які перетворять держава з президентської республіки парламентську. Президент збереже за собою звання головнокомандуючого і керівника Ради національної безпеки, але втратить право законодавчої ініціативи. Головною в країні стане фігура прем'єр-міністра.

Разом з тим на державних російських каналах підкреслюють лідерство протеже діючого прем"єра. Окрім того в ефірі "Першого каналу" заявили, що напередодні стало відомо про підготовку масштабних фальсифікацій.

Згідно з повідомленням, організатори преступного угрупування надруковали тисячі підроблених посвідчень, які збиралися роздати учасникам так званих "каруселей" на користь кандидата від партії чинного президента Михайла Саакашвілі Давида Бакрадзе. Організатор афери - колишній чиновник МВС - затриманий.

Зазначимо, спостерігачі, які напередодні не могли вилетіти зі столичного аеропорту "Київ" (Жуляни) через туман (так стверджував авіаперевізник), прибули у Грузію близько 23:00.

Як зазначила Ірина Геращенко, яка також перебуває Тбілісі у якості спостерігача, "у Тбілісі сильні позиціі ставленика партіі влади і мало хто сумнівається в його перемозі".powered by lun.ua