Азаров: Якщо народ вирішить йти в МС, йому ніхто не зможе перешкодити

Субота, 5 жовтня 2013, 12:40

Підписавши угоду про асоціацію з ЄС, Україна не втрачає свого суверенітету і права приймати самостійні рішення.

Про це в інтерв'ю виданню "Беларусь сегодня" заявив прем'єр-міністр Микола Азаров.

Коментуючи питання про те, що Україну попередили, що угода з ЄС не передбачає співпраці з Митним союзом, Азаров зазначив: "Не слід думати, що ЄС - це одне ціле, в ЄС входять 28 держав, і позиції цих країн у загальному відрізняються, в тому числі і висловлювання європейських політиків".

"Підписавши угоду про асоціацію з ЄС, Україна не втрачає свого суверенітету і права приймати самостійні рішення. Є стаття в угоді, яка не заважає нам приєднуватися, укладати договори і про зони вільної торгівлі, і про митні союзи. Це наше суверенне право. Якщо коли-небудь Україна дійде висновку про те, що можливо і доцільно братии участь у Митному союзі, то буде проведена законна процедура референдуму", - додав Азаров.

"Народ України висловить свою думку і на референдумі буде прийнято рішення, реалізації якого ніхто ніколи не зможе перешкодити", - заявив він.

Крім того, за його словами, підписання угоди про асоціацію "не означає вступ до ЄС".

"Попереду ще тривалий період навіть для того, щоб угода набула чинності остаточно. Передбачається 10-річний перехідний період, протягом якого ми будемо поступово виходити на європейські стандарти, на європейські норми", - пояснив Азаров.

За його словами, "рух і Білорусі, і Росії та багатьох інших країн, швидше за все, буде здійснюватися саме в цьому напрямку".

"Я не став би протиставляти Євразійський економічний союз та ЄС. Що буде через 10 років - давайте не будемо загадувати. У будь-якому випадку треба використовувати все краще, що є у світовій практиці, і прагнути, щоб це найкраще вкоренилося на нашому грунті", - підкреслив прем'єр.

Відповідаючи на запитання, чи не призведе угода про асоціацію до додаткових бар'єрів на шляху торговельно-економічного співробітництва Білорусі та України, Азаров заявив: "Це насамперед залежить від позиції країн Митного союзу і позиції керівництва Білорусі".

"Росія нам прямо говорить: "ми ускладнимо вам життя". Я ставлю запитання - а для чого життя треба "ускладнювати"? Його, навпаки, треба робити простіше, радісніше. Ніяких бар'єрів не повинно з'явитися просто тому, що для цього немає підстав", - зазначив Азаров.powered by lun.ua