Квасьнєвський каже, що напруга в Україні не менша, ніж у Хічкока – Rzeczpospolita

Понеділок, 18 листопада 2013, 10:49

Місія Кокса-Квасьнєвського 27 раз летить в Україну у надії, що хоч цей візит уже дасть розв'язок "питання Тимошенко".

Про це у своїй статті пише польська газета Rzeczpospolita.

Екс-президент Польщі Олександр Квасьнєвський каже, що його з Петом Коксом візити в Україну нагадують йому фільми Хічкока.

"Було, як у Хічкока. Коли ми вперше приїхали з місією в Україну, то побачили нерухому на шпитальному ліжку Юлію Тимошенко. А потім напруга ще зросла", - поділився екс-президент.

"Коли в червні 2012 року місія Європарламенту вперше приїхала в Україну, то для Пета Кокса це мусив бути шок. Ірландський політик звиклий до європейських кулуарів, де клопітко будуються компроміси, прийнятні для всіх. А не до пострадянської демонстрації голої сили, де політичних противників кидають у в'язниці", - додає видання.

Проте місія, що складається з "ідеаліста" Кокса і "прагматика зі знанням пострадянської дійсності" Квасьнєвського,  продовжувала свою роботу і досягала результатів, аж до минулого тижня.

"Неочікувано для європейських посланців урядова Партія регіонів відкинула проект закону, що дозволить Тимошенко виїхати на лікування до Німеччини. Кілька днів до того президент Віктор Янукович, до здивування місії, відвідав Москву. А прокуратура, попри багатомісячні обіцянки влади України, вирішила повернутись до старої справи проти захисника Тимошенко щодо побиття колишньої дружини", - пише газета.

Як розповіли виданню люди, які мали змогу зустрічатись і з Тимошенко, і з Януковичем, євроінтеграції України заважає, крім Росії, ще й взаємна ненависть двох лідерів українського політикуму.

"Коли Янукович і Тимошенко говорять одне про одного, то перестають бути політиками. Видно нечувані емоції, вони одне одного ненавидять", - розповів співрозмовник видання.

Як пише газета, саме через цю емоційність і "психологію" місія не може ясно спрогнозувати ситуацію, щось спланувати і досягти успіху.

Як відомо, Україна планує підписати Угоду про асоціацію з ЄС на саміті Східного партнерства у Вільнюсі 28-29 листопада.

Проте Київ досі не виконав частину умов ЄС, зокрема щодо реформи прокуратури, виборчого законодавства та звільнення екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua