"Регіони" хочуть "суттєво доопрацювати" проект опозиції по Тимошенко

7 переглядів
Понеділок, 18 листопада 2013, 14:26

Опозиційний законопроект про лікування засуджених за кордоном потребує суттєвого доопрацювання.

Про це заявив депутат від Партії регіонів Віталій Журавський, коментуючи перспективи голосування за цей проект у Верховній Раді.

За його словами, проект закону про лікування засуджених за кордоном не враховує базових параметрів, на яких наполягає фракція Партії регіонів.

"З преси я дізнаюся, начебто опозиційний проект закону відповідає всім нашим вимогам. Одні кажуть - на 90%, інші - на 99%. Арсеній Петрович (Яценюк) договорився до того, що опозиція вже мало не насильно включила наші пропозиції до опозиційного законопроекту. Але ж це маячня. Насправді проект закону потребує суттєвого доопрацювання", - наголосив він.

Журавський уточнив, що "автори законопроекту до існуючої редакції Кримінального кодексу до ч. 2 ст. 84 додають ряд додаткових характеристик тяжкої хвороби та умов її лікування".

"На думку авторів це - хвороба, що унеможливлює дотримання встановленого кримінально-виконавчим законодавством режиму відбування покарання; належне лікування такої хвороби не може бути проведено в Україні; більш якісне лікування може бути надане в іноземній медичній установі", - цитує проект "регіонал".

"На чий висновок по цих трьох позиціях повинен відреагувати український суд? Чи це медична установа, яка здійснює лікування? Чи це установа, де відбувається покарання? Чи це, можливо, спільна комісія, створена з фахівців цих двох установ? В законопроекті відповіді на поставлені питання відсутні", - додає він.

"Якщо йти за логікою поданого законопроекту, то тут варто вписати, що за наявності тяжкого захворювання у засудженого, за його бажанням лікуватися за кордоном створюється спільна комісія з українських медиків, які лікують засуджену особу, та представників пенітенціарної системи України. Наші медики повинні констатувати наявність хвороби та відсутність можливостей її лікування в Україні", - уточнює Журавський.

Депутат вважає, що "суд має отримати підтвердження від іноземної медичної установи про те, що засуджена особа отримає більш якісне лікування, а не просто її згоду прийняти цю особу на лікування".

На його переконання, пропоновані зміни в Кримінально-виконавчий кодекс, які визначають платника лікування за кордоном, слід доповнити положенням, яке підтверджує наявність офіційних доходів, достатніх для такого лікування.

"В цьому документі нічого не зазначається про відшкодування збитків, завданих особі чи державі… Таким чином, створюється реальна можливість для різних шахраїв уникнути відповідальності за вчинені злочини", - уточнює депутат.

"Передбачений у законопроекті перелік злочинів, що унеможливлюють виїзд на лікування за кордон, слід доповнити цілим блоком злочинів, які завдають матеріальної шкоди конкретній особі чи державі", - зауважив Журавський.

"У нас немало людей відбуває покарання саме за такого роду злочини. Вони мають реальну матеріальну можливість скористатися таким законом і накивати п’ятами з України", - додав він.

"Окреме питання до авторів законопроекту. Хто буде здійснювати контроль за процесом лікування засудженої особи за кордоном? Яка установа? Діючі в Україні відповідні органи державної влади - Державна служба виконання покарань та Державна виконавча служба при Міністерстві юстиції - такими повноваженнями не наділені", - пояснив парламентарій.

"Законопроект також не передбачає, про що ми неодноразово наголошували, переривання у відбуванні покарань, оскільки одне з положень проекту (ч. 5 ст. 84-1) передбачає, що "час лікування особи може бути зараховано у строк невідбутої частини покарання, при цьому один день лікування відповідає одному дню позбавлення волі та двом дням обмеження волі", - зазначає Журавський.

"По суті, виходить, що суд без будь-яких підстав змінює засудженій особі місце відбування покарання - колонії в Україні на іноземну медичну установу. До речі, окреме питання - визначення поняття "іноземна медична установа", - уточнює він.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua