Туск: Якщо буде хоч тінь шансу - Коморовський полетить до Януковича

П'ятниця, 22 листопада 2013, 17:20

Якщо з'явиться хоч найменша можливість змінити рішення України щодо асоціації з ЄС, то можливий візит польського президента Броніслава Коморовського до Києва.

Про це заявив польський прем'єр Дональд Туск, передає Gazeta Wyborcza повідомлення РАР.

"Якщо дізнаємось, що є ще хоч тінь можливості, що можна ще чогось добитись, то не виключено, що президент (Коморовський – ред.) буде ще в Україні перед самітом у Вільнюсі. Я також постараюсь провести телефонні переговори з деякими керівниками", - заявив Туск.

Як він пояснив, ЄС не ставить на дорозі до підписання угоди про асоціацію "жодних умов, які б не можна було виконати".

"Навіть справа Юлії Тимошенко не трактується в Євросоюзі як формальна умова обов'язкова до виконання", - пояснив польський прем'єр.

"Уся відповідальність за те, що угода про асоціацію зависла на волосині і можливо не буде підписана, лежить на сьогоднішніх керівниках України", - додав він.

Він сподівається, що в Україні зрозуміють важливість асоціації.

"Можливо прийде час для рефлексії чи розуміння, яким важливим для майбутнього України буде це рішення, а можливо доведеться чекати на зміну в ментальності, у ставленні влади України", - припустив Туск.

Він додав, що "поки є хоч один відсоток шансу, варто ще вкласти у це трохи праці".

В четвер уряд України вирішив призупинити процес підготовки до укладання угоди про асоціацію з ЄС.

У четвер МЗС Польщі заявив, що країна і ЄС дуже розчаровані цим рішенням України.

Ввечері 21 листопада на Майдані Незалежності в Києві зібралися люди, обурені рішенням уряду України припинити на невизначений термін процес підготовки до підписання угоди з Євросоюзом.

Українська правдаpowered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!