У Києві одні студенти пікетують за ЄС, інші зазнають "жорстоких утисків" від ректорату

61 перегляд
9
Середа, 27 листопада 2013, 13:11

У Києві на Площі знань між корпусами Національного технічного університету "Київський політехнічний інститут" студенти проводять пікет на підтримку євроінтеграції.

Станом на 12:20 на площі зібралися близько 1000 студентів, які вимагають підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Вони скандують: "Молодь нації - за євроінтеграцію!", "Україна - це Європа!".

Студенти формують колону і мають намір вирушити до Національного медичного університету ім. Богомольця, а також до Київського національного економічного університету, де до них приєднаються інші студенти.

Наразі колона складається зі студентів КПІ, Києво-Могилянської академії та деяких інших столичних вищих навчальних закладів.

Станом на 13:15 близько 2,5 тис. студентів Національного університету ім. Шевченка розпочали пікет біля головного корпусу вишу на вул. Володимирській на підтримку євроінтеграції.

Учасники скандують "Україна - це Європа", "Слава Україні!", "Молодіжна акція - за євроінтеграцію", "Якщо не пустите в ЄС - у нас буде великий стрес".

Студенти вишикувалися в колону й рухаються до Національного університету харчових технологій, розташованого неподалік, і Національного педагогічного університету ім. Драгоманова, де до них приєднуються студенти цих вишів.

Колона йде організовано й виключно тротуарами, тому рух транспорту за маршрутом проходження колони не перекривається.

Ще одна колона з близько 200 студентів Національного педагогічного університету ім. Драгоманова вже рушила бульваром Шевченка в бік НТУ "КПІ", де приєднається до студентів КПІ, Національного медичного університету ім. Богомольця, Київського національного економічного університету та Національного авіаційного університету.

Надалі всі колони планують рушити на майдан Незалежності, де вже перебувають студенти Києво-Могилянської академії.

Разом з тим у соцмережах студенти Київського національного лінгвістичного університету розповсюдили повідомлення про те, що не мають можливості висловити свою думку, вийти на майдан і підтримати студентську акцію "через жорстокі утиски та погрози з боку керівництва університету".

"Більше того, нам забороняється навіть вести розмови на тему ЄС в стінах університету, не кажучи вже про будь-які масові зібрання. Тому звертаємося до вас із щирим проханням "прийти по нас" (як би це смішно не звучало), тому що наші студенти банально бояться проявити непокору", - зазначається у повідомленні. 

Пізніше з'явилася інформація про те, у нацуніверситеті імені Богомольця керівництво вишу повідомило, що неприсутність на парах буде розцінена як похід на майдан, студентам погрожують виключенням з університету.

"Я студент Національного медичного університету. Вранці у всіх старост груп була зібрана інформація про відсутність студентів на парах. Хоча раніше такого ніколи не робили. ... Хлопці з гуртожитку розповідають, що територія університету під час пар закривається, відкривають лише під час перерв. І для того щоб зайти в унівєр, студенти змушені лізти через паркани. До такого абсурду навіть у нас в університеті ще ніколи не доходило", - зазначив студент, повідомляється на сторінці Євромайдан у  Facebook.

"Не знаю як будуть реалізовуватися обіцяні погрози по відношенню до тих, хто сьогодні таки не з'явиться на пари, але враховуючи провладні настрої нашого ректора може бути все що завгодно", - йдеться у повідомленні.

Українська правда 

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 37.75.221.---Vladislav Namram..
Этого ректора-армянина из лингвистического постоянно показывают по ящику. Свой видно, синекулечник.
IP: 91.197.51.---Vaka Magala..
Зважаючи на кібер атаки з боку влади, треба дуже скептично ставитися до таких "повідомлень" у соцмережах. Треба думати над альтернативними засобами комунікації - це дуже важливо, зараз блокування сайтів та ресурсів - тільки репетиція і обкатка можливостей, які будуть, нема сумнівів, задіяні в майбутньому.
IP: 89.252.61.---Віктор Ковальов..
Підвисити цього Собачника за одне місце, на Майдані. Шлюха Ригівська.
IP: 94.153.48.---Uruz..
порадовали студенты, а то уже думала, что вся наша молодежь - амебы редкостные
IP: 194.8.144.---Ольга Яворська..
Все ще попереду, може і бій... Та ти не злякайся зопалу! Прийди на Майдан і віддай голос твій За твоє майбутнє з Європою!
Усі коментарі