Томенко пропонує парламентський варіант виходу з кризи

Субота, 14 грудня 2013, 11:11

Опозиціонер Микола Томенко вважає, що єдиний варіант виходу з кризи – парламентський: потрібно знову розглянути там питання відставки уряду.

Про це повідомляє його прес-служба .

На думку Томенка, засідання "круглого столу" за участю Віктора Януковича у п’ятницю "чітко продемонструвало, що президент готовий лише на деякі кадрові зміни і не готовий до підписання указу про відставку уряду".

"Взагалі, дико виглядала аргументація президента, який скоро як 4 роки займає цю посаду і досі не знає, що за Конституцією він має право самостійно відправити уряд у відставку, оскільки він постійно апелював до того, що це треба робити у Верховній Раді, а він тут ні до чого", - наголосив депутат від "Батьківщини".

"Стає очевидним, що президент не готовий відправити у відставку уряд Азарова. Натомість очевидно, що і сміливий Азаров (як він себе позиціонує) так само у відставку не збирається", - констатував Томенко.

На його переконання, якщо мислити категоріями політико-правового характеру розв’язання суспільно-політичного конфлікту в Україні, залишається лише один варіант – повертатися в площину розгляду питання відставки уряду у парламенті.

"Звісно, за звичайних обставин, це питання мало би розглядатися на наступній сесій парламенту, тобто – з початку лютого. Натомість в Україні тотальна суспільно-політична криза. За таких обставин я не бачу проблеми, щоб шукати політико-правові шляхи вирішення питання", - зазначив Томенко.

"Тому, очевидно, що постанову, яку запропонували комуністи, зібравши 32 підписи, варто було би підписати опозиційним фракціям, і набравши не менше 150 підписів, згідно з чинним законодавством, відповідно, зареєструвати її як нову постанову ВР про відповідальність уряду і вимагати її розгляду на наступному сесійному тижні", - вважає він.

На думку Томенка, "якщо до опозиційних голосів додати голоси комуністів… та додати ще голоси позафракційних, які, не голосувавши за відставку уряду перший раз, нарешті зрозуміли, що вони зробили помилку і готові голосувати ще раз, то цілком можна набрати необхідні 226 голосів", - зауважив нардеп.

Завданнями наступного пленарного тижня, на його думку, є тиск на президента і уряд щодо недопущення кроків щодо вступу до Митного союзу 17 грудня і невідкладний розгляд нової постанови про відставку уряду.

Також парламент мусив би розглянути питання притягнення до відповідальності керівництва МВС на чолі з Віталієм Захарченком, переконаний Томенко.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: