Європарламент готовий стати посередником

Неділя, 15 грудня 2013, 17:47

Європарламент може направити делегацію для посередництва у вирішення політичної кризи в Україні.

Про це заявив євродепутат Елмар Брок, слова якого наводить твіттер "Батьківщини".

"Європарламент готовий надіслати в Україну для посередництва групу високого рівня, щоб досягнути компромісу", - зазначив він.

Крім того, він наголосив на важливості уникнення кровопролиття.

"Потрібно докласти зусиль, щоб не було кровопролиття і щоб рішення в першу чергу виражало інтереси народу", - зазначив він.

За словами Брока, "курс угоди (з ЄС) зараз має більше шансів, ніж тиждень тому".

Також він зауважив, що перебуває в Україні, щоб від імені президента Європарламенту Мартіна Шульца повідомити про рішення, яке було ухвалене минулого вівторка – "і цей меседж широко підтримується всіма парламентськими групами у ЄП: двері для України широко відкриті, а угода про асоціацію готова для підписання і вона – на столі".

"Дуже сподіваюся, що уряд України скористається цією можливістю. Він знає про умови, які стосуються підписання угоди. Але сьогодні виникла нова умова - звільнити всіх - політичних в'язнів, зокрема й пані, яка залишається за ґратами в Харкові (Юлія Тимошенко) і всіх, хто потрапив за ґрати під час цих мирних демонстрацій", - сказав Брок.

Окрім того Елмар Брок зазначив: якщо президент Янукович вирушає до Москви 17 грудня, щоб підписати угоду про вступ до Митного союзу, то це – проти людей на Майдані і це суперечить угоді, яку пропонує ЄС.

Підсумовуючи, Брок висловив сподівання, що результатом демонстрації на Євромайдані стане засідання круглого столу у складі уряду, опозиції та громадськості.

Як відомо, 13 грудня Віктор Янукович взяв участь у засіданні загальнонаціонального круглого столу "Об’єднаємо Україну", який ініційований екс-президентом Леонідом Кравчуком.

Українська правдаpowered by lun.ua