Ще домовленість: у Керченській протоці збудують чи то міст, чи то тунель

Середа, 18 грудня 2013, 11:22

Україна та Росія домовилися про спільні дії з організації будівництва та поетапної реалізації проекту створення транспортного переходу через Керченську протоку.

Відповідна угода укладена між урядами країн 17 грудня, повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури України.

Документ передбачає, що сторони у 2014 році разом розроблять техніко-економічне обґрунтування, на підставі якого будуть прораховані потоки вантажів та пасажирів та буде ухвалюватися рішення про його проектування і будівництво.

Крім того, на підставі ТЕО буде визначено майбутній тип транспортного переходу – у вигляді тунелю чи мосту.

"Експерти зазначають, що спорудження цього об'єкту дозволить створити новий міжнародний транспортний коридор з Європи до Азії", - зазначають у Мінінфраструктури. 

У відомстві сподіваються, що транспортний перехід через Керченську протоку підвищить транзитну привабливість Криму для міжнародних перевезень та дозволить збільшити туристичні потоки завдяки спрощенню і скороченню шляху до Криму.

"Очікується, що будівництво транспортного переходу дозволить значно скоротити шлях транспорту завдяки таким проектам, як кільцева автомобільна дорога та залізниця навколо Чорного моря, пришвидшити проходження транспорту по лінії ЄС-Азія. Реалізація цих планів позитивно вплине на економіку України", - зазначає Мінінфраструктури.

"Створення транспортного переходу відкриє нові зручні туристичні ворота до нашого головного курорту. А значить – сприятиме притоку додаткових надходжень до бюджету Криму, створенню нових робочих місць в туристичній галузі і соціально-економічному розвитку всього півострова", - сказала голова Держкомтуризму Олена Шаповалова.

Водночас, радник міністра інфраструктури Микита Потураєв сказав газеті "Комерсант-Україна", що "говорити про вартість проекту, а також про те, чи буде це міст чи тунель, стане можливим лише після того, як буде готове ТЕО".

А депутат від "Батьківщини" Сергій Соболєв заявив: "Коли я чую про транспортний перехід через Керченську протоку, я думаю, що це ні що інше, як політична пропаганда".

"Юрій Лужков (колишній мер Москви, один із ідеологів проекту транспортного переходу через Керченську протоку) зараз ховається від російського уряду, а вони чергові повітряні мости будують. Я думаю, це чистої води авантюра", - заявив опозиціонер виданню.powered by lun.ua