Клюєв запевняє, що угоди з Росією – на краще

П'ятниця, 20 грудня 2013, 10:42

Секретар РНБО Андрій Клюєв запевняє, що практично всі 14 угод, підписані із Росією 17 грудня, спрямовані на стабілізацію торговельно-економічних відносин між двома країнами.

Про це він заявив у інтерв'ю кореспондентам телеканалу ARD та газети "Берлінер Цайтунг" (Німеччина), повідомляє прес-служба секретаря Ради національної безпеки та оборони.

За словами Клюєва, після створення Митного Союзу між країнами-членами цієї організації і Україною стали ускладнюватися торговельно-економічні відносини.

"З'явилися абсолютно нові регламенти, нові правила торгівлі. І дуже часто ці нові правила не узгоджувалися з тими правилами, які існували раніше в торгівлі між Україною і Росією. Цього року це серйозно вплинуло не тільки на торговий баланс між нашими країнами, а й в цілому, як на економіку України, так і на економіку Росії", - сказав він.

"Наші підприємства працювали не один рік, а десятиліттями на цих ринках. І, природно, швидко провести переорієнтацію на якісь нові ринки збуту практично неможливо", - додав Клюєв.

Він нагадав, що Україна мала найвищу в Європі ціну на газ, але тепер "ця ціна з урахуванням усіх знижок – 268 доларів за тисячу кубометрів".

"Це вже прийнятна ціна на газ, і наша економіка вже зможе зітхнути спокійніше. Не тільки економіка, а й наше населення. Звісно, це позитивно позначиться і на дефіциті державного бюджету. Тому що ми не підвищували для населення вартість житлово-комунальних послуг, а цю різницю між фактичною реальною ціною на послуги і тим, що платить населення, дотував державний бюджет", - сказав Клюєв.

За його словами, зниження ціни на імпортний газ також позитивно вплине і на конкурентоспроможність українських товарів, на активність всієї економіки, і, в кінцевому рахунку, на платоспроможність населення.

"Крім того, були підписані перспективні договори щодо кооперації в низці галузей. Наприклад, угода з відновлення співпраці в авіабудуванні, яка передбачає контракт на виробництво 80-ти літаків Ан-124. Це дуже серйозне замовлення", - сказав Клюєв.

Крім цього підписані документи дозволять відновити українсько-російське співробітництво в авіакосмічній галузі, в атомній енергетиці, суднобудуванні та інших сферах. "Це сотні тисяч робочих місць. Для економіки країни це дуже важливо", - зазначив він.

За словами Клюєва, випуск облігацій на 15 млрд. доларів дозволить вирішити низку поточних проблем та допоможе перспективним проектам, зокрема інфраструктурним.

"А це знову ж - збереження існуючих і створення нових робочих місць. Іншими словами, ці угоди прагматично спрямовані на розвиток української економіки", - заявив секретар РНБО.

Він повідомив, що про кредитні угоди на переговорах із Росією йшлося з 2010 року, приблизно з тих пір, як почалися переговори про зниження несправедливої ціни на газ.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: