Євромайдан перетвориться на позапартійний громадський рух з мільйонами членів

Неділя, 22 грудня 2013, 12:19

Опозиція закликає створити всезагальний громадський рух з мільйонами членів, який має бути орієнтований та довготривалу боротьбу за зміну системи. Однак Рух не може бути утворенням партійних структур.

Про це у своєму блозі на Українській правді заявив громадський активіст Ігор Луценко.

"Позиція команди Громадського сектору Євромайдану - кінцева мета Майдану – це зміна не тільки прізвищ, а й системи, усунення Януковича від влади та низка інших змін, які творитимуть нову систему", - підкреслив він.

Такими змінами мають стати реальне місцеве самоврядування та децентралізація фінансів, незалежне правосуддя, реформована міліція та інші.

Окрім того, один з принципів, на яких має базуватися створення громадського руху  - висунення рухом єдиного кандидата у президенти, який візьме зобов'язання підписати угоду про асоціацію з ЄС та реалізувати конкретну програму зміни системи.

"Рух має бути орієнтований та довготривалу боротьбу за зміну системи з чіткими діями протягом 2015 року: розгортання боротьби проти системи у кожному селі, місті та області, захист можливості вільного вибору у 2015 році, правозахист від репресій влади та самозахист учасників руху", - йдеться у заяві представників Громадського сектору Євромайдану.

Як зазначив Луценко, структура управління громадським рухом "має відповідати настроям в суспільстві, зокрема тому, що громадськості довіряє більше людей, ніж політичним партіям".

"Рух не може бути утворенням партійних структур, а правилами руху має бути повна доступність фінансової звітності та інші атрибути прозорого управління. На таких засадах Громадський сектор готовий приєднатися до такого широкого руху",  - зазначив Луценко.

Раніше в ході свого виступу зі сцени Євромайдану лідер ВО Свобода Олег Тягнибок заявив: "Ми оголошуємо про створення всенародного громадського руху "Народне об'єднання Майдан".

Українська правда  

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: