Арбузов: Україні потрібно 10 мільярдів, а Європа пропонувала лише 610 млн

Субота, 7 грудня 2013, 19:08

Для підтримки платіжного балансу Україні необхідно залучити позики на суму щонайменше 10 мільярдів доларів

Про це на зустрічі зі студентами заявив перший віце-прем'єр Сергій Арбузов, пояснюючи причину ухваленого рішення про паузу у підписанні угоди з ЄС, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"А нам пропонували 610 млн євро", - додав Арбузов.

При цьому Арбузов пояснив, що потреба в такому фінансуванні виникла у зв'язку з різким падінням експорту до Росії, погіршенням ситуації на інших товарних ринках і закриттям зовнішніх ринків позик для України.

"Я звернувся з проханням підтримати нас позикою, Європа погодилася, але було зроблено помилку - ми не поклали це на папір", - зазначив перший віце-прем'єр.

За його словами, відсутність фінансової допомоги у зазначеному розмірі могла б призвести до дефолту країни.

"Найстрашніше, що сталося - ми не підписали угоду 29 листопада. Підпишемо наступного 29-го, підпишемо через місяць, два..." - сказав Арбузов. 

Як відомо, раніше президент Віктор Янукович заявив, що Україна потребує до 160 мільярдів євро для адаптації і підтримки економіки на перехідному етапі після підписання Угоди про асоціацію до  2017 року.

Оцінку потенційних витрат на адаптацію України до законодавства ЄС  проводив Інститут економіки та прогнозування НАН України, виходячи з витрат Польщі, Чехії, Словаччини та Угорщини.

У Брюсселі називають озвучену українською стороною суму непропорційною.powered by lun.ua